Kripto topluluğu başka bir Bitcoin yarılanmasına hazırlanıyor ve birçok gözlemci yakında BTC pazarını ödüllendirmek için büyük bir fiyat pompası bekliyor.

Tether ve Diğer Stabilcoinlerin "Kuru Toz" Anlatımı: Doğru mu Yanlış mı?

Kripto topluluğu başka bir Bitcoin yarılanmasına hazırlanıyor ve birçok gözlemci yakında BTC pazarını ödüllendirmek için büyük bir fiyat pompası bekliyor.

Bu spekülasyon büyük ölçüde, son birkaç ay içinde stabilcoinlerin piyasa değerinin aşırı baskısından ve katlanarak büyümesinden kaynaklandı.

Stabilcoinlerin, özellikle de Tether [USDT] 'nin sürekli darp edilmesi, değişim cüzdanlarında yaşayan yeni stabilcoinlerin kullanılmasını bekleyen “kuru toz” olduğu bir anlatı doğurdu.

Bu stabilcoinlerin konuşlandırılmasını anlamak için daha iyi bir yol, kripto varlık çekilmelerini gözlemlemektir. Decentral Park Araştırmacısı Elias Simos'a göre, kripto varlık çekme işlemleri, değer “USD” olarak değiştiğinde ve kripto olarak ayrıldıkça bu “kuru tozun” yayılımını anlamak için bir ölçüt görevi görebilir.

Örneğin, toplam piyasa değerindeki genel bir artışa rağmen, borsalardaki Bitcoin dengesi 350 bin düştü, bu da BTC'nin ortalama fiyatı 6.300 $ olarak kabul edilirse, en az 2.2 milyar $ 'lık çekilmeyi açıklayacaktı. Para çekme işleminden sonra kullanıcılar iki seçeneğe sahip. Elias şöyle açıklıyor,

“Orada çok fazla seçenek yok - ya saklıyorsun ya da… Sanırım ödünç verdin mi? Buna rağmen ne yapması için birine ödünç veriyorsunuz? Muhtemelen bir değiş tokuşa geri dön ve spekülasyon yap. ”

“Öyleyse daha akla yatkın bir cevap gibi geliyor. Ve bu durumda, bu talep zaten yerine getirildi. ”

Bu, yeni oluşturulan bu stabilcoinlerin zaten konuşlandırılmış olduğu anlamına gelebilir. İstikrarlı paraların endüstride sınırlı nüfuzu  göz önüne alındığında Elias, başka yerlerde yaşayan stabilcoinlerin fırsat maliyetinin yüksek olduğunu belirtti.

Borsalara dağıtıldığında, bu stabil koinler likidite, yıl getirileri ve en azından kovalamaca getirileri sağlayabilir; ancak, başka yerlerde, çok fazla seçenek yoktur. “Kuru toz” dağıtımını yukarıdaki şekilde koyarsak, Mart ayında olduğu gibi şiddetli çökmelere neden olabilecek daha sıkı spreadler ve likidite ile değiş tokuşlara yardımcı olabilir.

 Ancak, bu “kuru toz” resmine uyuyor mu? En büyük stabilcoin basımı yapan Tether, birkaç aydır bu sırada USDT'yi “envanter doldurma” olarak adlandırırken toplu olarak yazdırıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ