Calgary merkezli Tetra Trust, Alberta Hükümeti'nden Kayıt Sertifikasını aldığını ve Kanada'nın kripto para varlıkları için ilk düzenlenmiş koruyucusu olduğunu duyurdu.

Tetra Trust, Kripto Varlıklar için Kanada

Calgary merkezli Tetra Trust, Alberta Hükümeti'nden Kayıt Sertifikasını aldığını ve Kanada'nın kripto  para varlıkları için ilk düzenlenmiş şirketi olduğunu duyurdu.

Calgary merkezli Tetra Trust, Alberta Hükümeti'nden Kayıt Sertifikasını alarak, Kanada'nın kripto para varlıkları için ilk düzenlenmiş koruyucusu oldu. Resmi basın açıklamasına göre Tetra Trust, Coinbase Ventures, Mogo, Canadian Securities Exchange ve Coinsquare dahil olmak üzere bir grup stratejik yatırımcı tarafından yönetilen çoklu finansman turlarını da kapattı. Firma ayrıca, kripto para saklama hizmetlerinin başlatılmasından önce, Kanadalı kullanıcıların ABD sağlayıcılarına ve bazı düzenlemesiz Kanadalı kripto para saklama hizmetlerine bağımlı olduğunu belirtti.

Tetra Trust, Çeşitli Kripto Para Birimleri  İçin Saklama ve Depolama Hizmetleri Sağlayacaktır

Tetra Trust, Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve diğer tokenize edilmiş menkul kıymetler dahil olmak üzere çeşitli kripto para varlıkları için saklama ve depolama hizmetleri sağlayacaktır. En son duyuru hakkında yorum yapan Tetra Trust CEO'su Eric Richmond şunları söyledi: “Kanada'nın kripto para varlıkları için ilk nitelikli koruyucusu olarak Tetra Trust'ı başlatmaktan ve piyasaya Kanada merkezli bir çözüm getirmekten heyecan duyuyoruz. Kanada, kripto para birimiyle ilgili halka açık şirketler, ETF'ler ve ticaret platformları için sıcak bir nokta haline geldi ve Kanada'da düzenlenmiş bir saklama sağlayıcısına acil bir ihtiyaç var,” dedi.

Firma, Kanada'daki Kripto Para Varlıklarının Artan Popülaritesinin Altını Çizdi

Kanadalı firma, Kanada'daki kripto para varlıklarının artan popülaritesini daha da vurguladı ve şirketin bu yılın sonuna kadar 1 milyar dolardan fazla kripto para birimini yönetmeyi beklediğini belirtti. Kuzey Amerika ülkesi, son birkaç ay içinde kripto para kabulünde muazzam bir büyüme gördü. Şubat 2021'de Kanada düzenleyici makamları, Evolve'un Bitcoin ETF'yi başlatmasını onayladı. Odyssey Trust Company CEO'su ve firmanın Yönetim Kurulu Başkanı Jenna Kaye, son altı ay içinde kripto para birimlerinin popülaritesinde anıtsal bir değişim gördüğümüzü söyledi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ