Kaliforniyalı bir hakim, Tezos toplu davasında 25 milyon dolarlık bir çözüm için ön onay verdi. Tezos, ABD'de lisanssız menkul kıymet ihraç etmekle suçlandı.

Tezos 25 Milyon Dolarlık Uzlaşma Teklifi Ön Onay Aldı

Kaliforniyalı bir hakim, Tezos toplu davasında 25 milyon dolarlık bir çözüm için ön onay verdi. Tezos, ABD'de lisanssız menkul kıymet ihraç etmekle suçlandı.

Bir California hakimi Tezos Vakfı tarafından konsolide bir sınıf davası açması için önerilen 25 milyon dolarlık çözüm için ön onay verdi. Tezos Vakfı, Temmuz 2017'de ilk Para Teklifi'nde 232 milyon dolarlık bir artış kaydetti. Aynı yıl yatırımcılar, Tezos'u ABD'de lisanssız menkul kıymetler ihraç etmekle suçlayarak şirkete karşı dava açmaya başladı. Hâkim, mahkemenin, uzlaştırma duruşmasında daha fazla dikkate alınmak suretiyle, anlaşmayı onaylayabileceğini söyledi.

Uzlaşma duruşmasının tarihi henüz açıklanmadı

Mahkeme, anlaşmayı onaylayabileceklerini ancak uzlaşma duruşmasında daha fazla dikkate aldıklarını kaydetmiştir. Uzlaşma duruşmasının tarihi henüz belirlenmemiştir. Tezos Vakfı'nın toplu  davalarında sorumlu olduğu tespit edilirse, zarar tahminleri 1 milyon $ 'dan 150 milyon $' a kadar değişmektedir.

Tezos Vakfı yatırımcıların iddialarını yalanladı

Bir blog yazısında, Tezos Vakfı ilk koin teklifinde herhangi bir yanlış yaptığı iddiasını reddetti. Şirket, davalar pahalı ve zaman alıcı olduğu için mahkemeden çıkarmayı seçtiğini ve bir kerelik finansal maliyeti tercih ettiklerini kaydetti.

 ABD SEC, Tezos Vakfı'na karşı henüz bir dava açmadı ve mevcut 25 milyon dolarlık anlaşmanın kesinleşmesi halinde SEC, Tezos Vakfı'nın kötü niyetle hareket ettiğini kanıtlamakta zorlanabilir. Tezos'un yatırımcıları davaya rağmen şirkete bağlı kalıyor ve şirkete güveniyor. Şirketin varlıkları ICO'dan bu yana üç katına çıktı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ