Ortaklık sayesinde, bulut bilgi işlem işinin müşterileri, blok zincirinde web3 uygulamaları oluşturmaya ek olarak Tezos düğümlerini devreye alma fırsatına sahip olacak.

Tezos, Google İle Milyar Dolarlık Pazarda Ortak Oldu, XTZ Fiyatı Patladı

Ortaklık sayesinde, bulut bilgi işlem işinin müşterileri, blok zincirinde web3 uygulamaları oluşturmaya ek olarak Tezos düğümlerini devreye alma fırsatına sahip olacak.
Ayrıca şirketler ve geliştiriciler, Web3 uygulamaları ve Google bulut altyapısı için RPC (Uzaktan Prosedür Çağrısı) düğümlerini barındırabilir ve dağıtabilir.

Tezos Blockchain'i destekleyen İsviçreli kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan Tezos Vakfı, en son sürümde Google'ın bulut bilişim koluyla iş birliği yaptığını duyurdu. Bu, Google Cloud'un Tezos blok zincirinde bir ağ doğrulayıcı olacağı anlamına gelir. Ayrıca, bulut bilgi işlem işinin müşterileri, blok zincirinde Web3 uygulamaları oluşturmaya ek olarak Tezos düğümlerini dağıtma fırsatına da sahip olacak.

Büyük Haberler! @googlecloud artık resmi bir Tezos fırıncısı ve Google Cloud müşterilerine Tezos'un #blockchain teknolojisine erişim sağlıyor. Bu ortaklığın Tezos topluluğu için nasıl gelişeceğini görmek için sabırsızlanıyoruz.

Raporlara göre şirketler ve geliştiriciler, Web3 uygulamaları ve Google Cloud altyapısı için RPC (Uzaktan Prosedür Çağrısı) düğümlerini barındırabilir ve dağıtabilir.

Tezos, merkezi olmayan uygulamalara (DApp'ler) güç sağlamak için blok zinciri tabanlı bir akıllı sözleşme platformu olarak çalışır ve Ubisoft ve California Motorlu Taşıtlar Departmanı gibi şirketler tarafından kullanılmıştır.

Duyuruda bahsedilen Tezos:

Tezos Vakfı, yeni ve mevcut Google Cloud müşterilerinin kurumsal pişirme programına erişmesini sağlayacak. Program aracılığıyla Tezos, Web3 uygulamaları oluşturmakla ilgilenen Google müşterilerine, Tezos protokolü üzerinde düğümlerin ve dizin oluşturucuların kolay dağıtımını sunacak.

Google Cloud, Çeşitli Ortaklıklarla Kripto Küresini Keşfediyor

Tezos Vakfı Ticaretten Sorumlu Başkanı Mason Edwards'a göre vakıf, kurumsal olarak benimsenmesini hızlandırmayı hedefliyor ve bu ortaklık, Web3 teknolojisi için kitlesel bir pazar fırsatına ek olarak bunu başarmak için büyük bir adım.

İş ortaklığının bir başka ilginç yönü de, Google for Startups Bulut Programı aracılığıyla Google Cloud kredileri ve mentorluğun seçkin Tezos inkübatörlerine sağlanacak olmasıdır.

Google Cloud Web3 Mühendislik Direktörü James Tromans da Google Cloud'un bazı operasyonlarını açıkladı:

Google Cloud'da, Web3 kurucuları ve geliştiricilerinin uygulamalarını yenilemeleri ve ölçeklendirmeleri için güvenli ve güvenilir bir altyapı sağlıyoruz.

Google Cloud'un Finansal Hizmetler başkan yardımcısı Yolande Piazza'nın Ocak ayında, müşterilerin platformda yeni ürünler oluşturmasını, ticaretini yapmasını, değer depolamasını ve piyasaya sürmesini sağlamak için şirketin Google Cloud Digital Assets Team'i oluşturduğunu açıkladığı hatırlanabilir. Duyuru sırasında, ekibin Google müşterilerinin kripto para cinsinden ödeme yapmasına ve almasına izin vermenin bazı olası yollarını araştıracağı açıklandı. Ayrıca, ana şirketi Google, kripto alanına derinlemesine girmeye çalışırken Google Pay'in geliştirilmesine yardımcı olması amacıyla bir PayPal emektarını işe aldı.

Geçen yıl haziran ayında şirket, borsa kullanıcılarının Google Pay'i kullanarak ürün ve hizmet satın almalarını sağlamak için Coinbase ile işbirliği yaptı.

Near Foundation, Near'ın Web3 başlangıç platformu Pagoda için altyapı desteğinin sunulmasını sağlamak amacıyla Near Protocol ile Google Cloud arasında Ekim ayında bir iş birliğini duyurdu. O zamandan önce şirket, Binance'in akıllı sözleşme blok zinciri platformu BNB Chain ile benzer bir ortaklığı duyurmuştu. Bu, BNB Zinciri blok zincirinde ürün ve hizmet geliştiren startup'ların Google Cloud'un altyapısını da geliştirmesini sağlamak içindi.

Ortaklığa yanıt olarak Tezos, son yedi günde yüzde 17 arttı ve şu anda 1,32 dolardan işlem görüyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ