Kripto para piyasası, seçici altcoin piyasalarına giren bir yükseliş eğilimi dalgası gördü.

Tezos, Steem, Bitcoin Gold, VeChain Küresel Belirsizliğin Ortasında Yükseliyor

Kripto para piyasası, seçici altcoin piyasalarına giren bir yükseliş eğilimi dalgası gördü. Bir yandan, Bitcoin [BTC] 24 saat boyunca % 1.43 devalüasyon yaparken, diğer yandan Tezos [XTZ], Steem [STEEM], Bitcoin Gold [BTG] ve VeChain [VET] gibi altcoinlerin fiyatlarında artış yaşandı.

Tezos

CoinMarketCap'ta onuncu en büyük kripto para olan Tezos, 24 saat içinde pozitif büyüme bildiren altcoinlerden biriydi. TradingView'deki Binance grafiğine göre, kripto para, geçen gün 2,04 milyar dolarlık piyasa değeri ile % 13,45 kazanç elde etmeyi başardı. Coingecko'ya göre koinin 24 saatlik işlem hacmi 183.81 milyon dolardı ve 700 milyon tokenlık dolaşım arzına sahipti.

Kripto para, 2019'da en iyi performans gösteren kripto varlık haline geldikten sonra 2020'de muazzam bir büyüme gösteriyor.

Steem [STEEM]

CoinMarketCap'te 79. sırada olan kripto para, son 24 saat içinde % 12.87 büyüme kaydetti. Steem, Justin Sun'ın satın alınmasından sonraki iki gün boyunca haberlerde bulundu. Bununla birlikte, 4 Mart'tan itibaren, tanık olarak bilinen dört eski Steem blok zinciri validatörü, Steem blok zincirini çalıştırmak için konseye geri oylandı.

Sürekli değişen senaryolar koinin fiyatını yükseltmiş olabilir. Steem’in piyasa değeri 67,46 milyon dolar iken 24 saatlik işlem hacmi 2,95 milyon dolardı.

Bitcoin Gold [BTG]

CoinMarketCap'te 39. sırada yer alan Bitcoin Gold [BTG], son 24 saat içinde % 12.51 oranında değer kazandı. Bitcoin hard forkunun fiyatının bir grup insan veya balina tarafından kontrol edileceği tahmin ediliyor. Bununla birlikte, BTG’nin büyümesi, Bitcoin’in fiyatı ile ilişkili değildir, çünkü bugün kral para düştü.

BTG'nin piyasa değeri 182,38 milyon dolar iken, 24 saatlik işlem hacmi 30,16 milyon dolardı.

VeChain [VET]

 CMC'de 30. sırada yer alan VeChain, geçtiğimiz gün % 13.37 kar bildirdi. Kripto para ilerledikçe, piyasa değeri 338,89 milyon $ seviyesinde kalırken, 24 saatlik işlem hacmi 171,31 milyon $ seviyesinde kaldı. Son zamanlarda VeChain, saniyede 165 işlem kaydettiği için performansında bir yükseltme bildirdi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ