Tezos'un (XTZ) aniden yüzde 13 yükselip ilk on kripto para listesine girmesinden sonra, üst düzey kripto Twitter uzmanları neler olup bittiğine dair yorumlarda bulunuyorlar.

Bu Altcoin % 13 Yükselip İlk 10’a Girdi – Uzmanlar Ne Diyor?

Tezos’un ilk on’a girmesi aslında beklenen bir şey değildi. Diğer kripto para birimleri değer kaybedip XT bir pump harketi gerçekleştirince bir anda kendi 10. sırada buldu.

Beş gün sonra, XTZ hala 10. sırada, Stellar, Cardano ve Tron'u geriye doğru hareket ettirdi ve CoinMarketCap'e göre fiyat yüzde 13 arttı.

Bazı önde gelen kripto uzmanları bu olaya olan tepkilerini dile getirdiler, bazıları merak ediyor, bazıları ise bu yükselişin ardından büyük bir düşüşün geleceğini söylüyor.

“Tezos'da Short Pozisyonuna Geçip Kendime Şans Diliyorum”

Kripto yatırımı ve danışmanlığı alanında çalışan Onchain Capital'in CEO'su ve kurucusu Ran NeuNer, Tezos ile ilgili short pozisyonuna geçeceğine dair bir tweet attı.

Konuyla ilgili olarak diğer analistler de bir takım yorumlarda bulunuyor

eToro’nun Eski Analisti Mati Greenspan

EToro yatırım platformunun eski baş analisti Mati Greenspan, Tezos'taki pump hareketi ile ilgili olarak bu yükselişe neyin neden olduğuna dair topluluktan fikir bekliyor.

Topluluk, kendisine bir ay önce Tezos'un Coinbase tarafından esnetme programına eklendiğini ve XTZ'nin yüzde 70 kadar yükseldiğini hatırlatıyor.

Weiss Kripto Derecelendirmeleri

Kripto ile uğraşan büyük finans kurumu Weiss, Tezos'u umut verici blok zinciri sistemleri hattına - Ethereum ve Cardano'nun yanına - getirdi ve bu üçünün güvenli ve güvenilir bir gerçek sağladığı için Chainlink'e ihtiyaç duyacağını söylüyor.

Weiss Ratings'in EOS tekno puanını bu yıl iki kez düşürdüğünü (ikincisi yakın zamanda), her seferinde Cardano'ya (ADA) övgüde bulunduğunu ve EOS'un merkezsizlikten merkeziyetten yoksun olduğunu belirttiğini hatırlatalım.

Pump Hareketinden Sonra Gelen Tepki

31.000'den fazla takipçisi olan kripto para yatırımcısı @Thrillmex Tezos'un yükselişine ve piyasadaki geleceğine kuşkuyla yaklaşıyor. Uzman XTZ'ye “shitcoin” diyor.

TokenAnalyst’ten İlginç Araştırma: Yeni Ethereum Adresleri Fiyat Artışına Sebep Olabilir

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ