En son yükseltme, ağ doğrulayıcı olma gereksinimlerinde yüzde 25'lik bir azalma ile birlikte gelir.

En son yükseltme, ağ doğrulayıcı olma gereksinimlerinde yüzde 25'lik bir azalma ile birlikte gelir. Tezos ayrıca yaptığı açıklamada, kullanıcılarının faaliyetlerinin geçen yıldan beri patladığını da açıkladı.

Tezos, kod adı “Ithaca 2” olan büyük dokuzuncu yükseltmesini resmen tamamladı. Bu, “neredeyse anında kesinlik” dahil olmak üzere büyük iyileştirmelerle birlikte gelen yeni bir fikir birliği mekanizması olan Tenderbake'i tanıtıyor. Bu, iki blok onayından sonra işlemleri tersine çevirmenin imkansızlığı konusunda mutlak bir kesinlik yaratır.

Bu yükseltme aynı zamanda, Tenderbake'in piyasaya sürülmesinin ağ üzerinde yüksek işlem hızını ve uygulamaların sorunsuz çalışmasını kolaylaştıracağı için eski fikir birliği mekanizması Emmy'nin değiştirildiği anlamına geliyor. En fazla bir saniyelik daha kısa bir blok süresi elde ederek, açık kaynak protokollerini ortalama VISA (TPS) seviyesindeki işlem başına getirir.

Ithaca 2 uygulaması, resmi yayına göre ağı büyük bir ölçeklenebilirlik planı için de kurdu. Ithaca 2 ayrıca Tezos protokolünü WebAssembly için toplamalar ve ön kontrolle EVM uyumluluğu gibi iddialı ölçeklenebilirlik planları için hazırlar, mempool için genel verimi artıracak hafif bir doğrulama şeması.

En son yükseltmeyle birlikte gelen bir diğer avantaj, ağ doğrulayıcı olma gereksiniminin yüzde 25 oranında azaltılmasıdır. Ağın merkezi olmayan yapısını güçlendirmek için gereksinim 8.000 tezden 6.000 teze düşürüldü.

Tezos Kullanıcılarının Faaliyetleri Geçen Yıldan Bu Yana Patlama Yaşıyor

Şirket, CNF ile paylaştığı bir açıklamada, kullanıcılarının etkinliğinin geçen yıldan bu yana hızla arttığını açıkladı. Geçen yıl boyunca Tezos, Ocak 2021'de ayda 100.000 olan akıllı sözleşme çağrılarıyla Ocak 2022'de 6,2 milyonun üzerine çıkarak kullanıcı etkinliğinde patlama yaşadı. Red Bull Racing, Manchester United, The Gap, Kia ve daha fazlası gibi bayilikler ve küresel markalar. Endüstri liderleri Tezos üzerine inşa ederek, Web3 devrimi için enerji verimli, düşük maliyetli blok zinciri olarak Tezos'a olan güvenlerini gösteriyorlar.

Başlangıcından bu yana Tezos gelişiyor ve gelişmiş yönetişim çerçevesi, endüstri genelinde yenilikleri entegre etmesini sağlıyor. Mart 2022'de ekosistem geliştiricileri, Arbitrum'da modellenen iyimser bir toplama önerisini vurgulayan ölçeklendirme duyurusu ile çıktı.

Bu düzenli yükseltmelerle Tezos, hem sınıfının en iyisi çekirdek teknolojiyi hem de gizlilik, ölçeklenebilirlik ve güvenlik alanlarında lider özellikler sunmaya devam ediyor.

Tezos, Proof of Stake modellerinin gerçek dünyadaki kullanım durumları ile ilgilendiğinden, büyüme için yeterli alana sahiptir. Bu yükseltmelerin yanı sıra, proje kısa süre önce küresel bir eSports şirketi olan Misfits Gaming Group (MGG) ile bir ortaklık anlaşması imzaladı. Ayrıca, Manchester United ile de bir anlaşma imzaladı.

 Tezos, Baby Doge TSG Hoffenheim ile ortak olarak Manchester United ile 27 milyon dolarlık bir anlaşma yaptı. Tezos Vakfı Genelkurmay Başkanı Mason Edwards yaptığı açıklamada, projenin sürdürülebilirliğe ve hızla gelişen bir teknolojiye uyum sağlama konusunda benzersiz bir yeteneğe sahip olduğunu belirtti. Ve açıkçası, pazarlama ve markalaşma faaliyetleri bu yıl önemli ölçüde arttı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ