Bu yazımızda sizlere The Graph (GRT) Nedir? sorusunun cevabını verecek ve proje ile ilgili detayları sunmaya çalışacağız.

The Graph (GRT) Nedir? İşte Tüm Detaylarıyla Kripto Para Birimi GRT Coin

Bu yazımızda sizlere The Graph (GRT) Nedir? sorusunun cevabını verecek ve proje ile ilgili detayları sunmaya çalışacağız.

The Graph (GRT) Nedir?

Graph, geliştiricilerin blockchain verilerine verimli bir şekilde erişmesine olanak tanıyan, merkezi olmayan uygulamalar için bir indeksleme protokolüdür.

Geliştiriciler, doğrulanabilir bir şekilde blok zinciri verilerinin nasıl alınacağını, dizine ekleneceğini ve sunulacağını tanımlayan alt grafikler oluşturabilir.

Protokolde dört tür katılımcı vardır:

İndeksleyiciler: indeksleme ve sorgu işleme hizmetleri sağlamak için GRT'yi stake yapan node operatörleri. Dizin oluşturucular, hizmetleri için sorgu ücretleri ve dizin oluşturucu ödülleri kazanır.

Küratörler: hangi API'lerin protokol tarafından indekslenmesi gerektiğini İndeksleyicilere işaret eden alt grafik geliştiricileri, veri tüketicileri veya topluluk üyeleri.

Temsilciler: Ağın güvenliğini sağlamaya katkıda bulunmak isteyen ancak kendileri bir Grafik node’u çalıştırmak istemeyen kişiler.

Tüketiciler: Alt grafikleri sorgulayan ve Dizin Oluşturuculara, Küratörlere ve Yetkilendiricilere sorgu ücreti ödeyen son kullanıcılar.

GRT, The Graph'in yerel ERC-20 yardımcı program tokenı olup aşağıdaki kullanım durumlarına sahiptir:

Stake etme: İndeksleyiciler, indeksleme ve sorgulama hizmetleri sağlamak için GRT'ye pay verirler.

Depozito: Küratörler, belirli bir alt grafik üzerinde sinyal vermek ve sorgu ücretlerinin bir kısmını kazanmak için GRT'yi bir bağlanma eğrisine yatırır.

Yetkilendirme: Yetkilendirenler, GRT'yi mevcut Dizin Oluşturuculara devrederek katkıda bulunur ve karşılığında sorgu ücretlerinin ve endeksleme ödüllerinin bir kısmını kazanır.

Ödeme: Tüketiciler, Dizin Oluşturuculara, Küratörlere ve Yetkilendiricilere alt grafik sorguları için GRT öder.

Ödül: Dizin Oluşturucular ve Yetkilendirenler, GRT biçiminde dizin oluşturma ödülleri kazanacak.

Müşteriler, alt grafikleri sorgulayan ve Indexer’lara, Curator’lere ve Delegator’lara sorgu ücreti ödeyen The Graph’in son kullanıcılarıdır. Yapılan açıklamalara göre müşteriler, sorgu ücretlerini “gateways” veya The Graph Network’teki açık kaynaklı sözleşmeler üzerine inşa edilecek cüzdanlar aracılığıyla ödeyecekler.

Grafik, Nisan 2018 ile Haziran 2020 arasında GRT toplam token arzının yaklaşık% 17'si için özel yatırımcılardan 7.5 milyon USD topladı ve toplam GRT arzının yaklaşık% 6'sı, halka açık token satışlarında 0.026 USD / GRT ve 0.03 USD/ GRT'den satıldı.

Mainnet lansmanında toplam GRT arzı 10.000.000.000 olacaktır. GRT token dağıtımıyla ilgili daha fazla ayrıntı için Binance borsasına da bakabilirsin.

Bilindiği üzere tokenın Binance’ta listelenmesi fiyat artışında çok önemli bir faktör. The Graph (GRT) yazım sırasında 1.71 dolar seviyesinden işlem görüyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ