Cloudflare, Birleşmenin Ethereum blok zincirine “önemli enerji verimliliği iyileştirmeleri” getireceğini söyledi.

The Merge Öncesinde, Siber Güvenlik Firması Couldflare Ethereum Düğüm Deneyini Yürütecek

 Cloudflare, Birleşmenin Ethereum blok zincirine “önemli enerji verimliliği iyileştirmeleri” getireceğini söyledi. Aynı zamanda çevreye ve Web 3.0 teknolojilerinin enerji tüketimini azaltmaya olan bağlılığını da paylaştı.

Ethereum geliştiricileri, Ethereum blok zincirini bir Proof-of-Stake Network'e dönüştürecek bir hareket olan, çok beklenen 'The Merge' yükseltmesi için hazırlanıyorlar. Ancak yükseltme öncesinde siber güvenlik firması Cloudflare, Ethereum düğümleri ile bazı deneyler yapacak.

En son gelişmeye göre, Cloudfare önümüzdeki birkaç ay içinde Ethereum doğrulayıcı düğümlerini başlatacak ve tamamen paylaştıracak. Amaç, Ethereum PoS ağının enerji verimliliğini, ağ hızını ve tutarlı yönetimini incelemektir. Cloudflare, bu önlemlerin çevresel sürdürülebilirliğe olan bağlılığının bir parçası olduğunu söyledi.

Şirket, müşterilerine Web güvenlik hizmetleri sunma ve onları DDoS saldırılarına karşı koruma konusunda uzmanlaşmıştır. Cloudflare, Ethereum 2.0 geçişinde küçük bir rol oynamaya kararlı olduğunu söyledi. Bu nedenle, “hisse ispatını benimseyen yeni nesil Web3 ağları” ile devam eden deneyleri için ilk platform olarak Ethereum'u seçti.

Ethereum geliştiricileri bu yıl “The Merge” yükseltmesi için hazırlanıyor. Geçici planlara göre, Q3 veya Q4 2022 civarında gerçekleşecek. 'Birleştirme' temel olarak Ethereum ana ağının Ethereum PoS Beacon zinciri ile birleşeceği bir olayı temsil ediyor. 16 Mayıs Pazartesi günkü blog gönderisinde Cloudflare, Ethereum doğrulayıcı düğümlerini başlatacağını ve tamamen stake edeceğini söyledi. Şunları ekledi:

Topluluk, “The Merge” ile Proof of Work’ten Proof of Stake’e geçişine yaklaşırken, önümüzdeki birkaç ay içinde Cloudflare, Cloudflare küresel ağındaki Ethereum doğrulayıcı düğümlerini başlatacak ve tamamen payını alacak. Bu düğümler, enerji verimliliği, tutarlılık yönetimi ve ağ hızı araştırmaları için bir test alanı görevi görecek.

Cloudflare'ın Çevreye Olan Bağlılığı

Cloudflare, "Birleştirme" yükseltmesinin Ethereum blok zinciri için "önemli enerji verimliliği iyileştirmelerine" yol açacağını söyledi. Çevreye olan bağlılığını daha da genişletti ve “Web3 teknolojilerinin enerji tüketimini büyük ölçüde azaltma ihtiyacını ve Web3 ağlarını büyüklük sıralarına göre ölçeklendirme yeteneğini dengeleyen” bir yolda çalışıyor.

Ayrıca, Ethereum 2.0 geçişi her zamankinden daha önemli! Ethereum, birçok DeFi uygulamasına, NFT'lere, DApp'lere ve diğer Web 3.0 uygulamalarına ev sahipliği yapıyor. Böylece, daha verimli ve uygun maliyetli bir Hisse Kanıtı (PoS) blok zincirine geçmek ihtiyatlı hale gelir. Cloudflare'ın açıkladığı gibi: Bir Proof of Stake doğrulayıcı düğümünü çalıştırmak için gereken enerji, Proof of Work madencisinden çok daha azdır. Ethereum Vakfı'nın erken tahminleri, tüm Ethereum ağının 2,6 megavat kadar az güç kullanabileceğini tahmin ediyor. Başka bir deyişle, Ethereum, birleşme sonrası bugüne göre %99,5 daha az enerji kullanacak.

Cloudflare ayrıca “kriptografi, Web3 ve altyapı toplulukları” genelinde daha fazla projeye odaklandığını söyledi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ