Bu yazımızda sizlere The New Kind of Network Nedir? NKN Coin Nedir? Sorularının cevabıı vermeye çalışacağız.

The New Kind of Network Nedir? NKN Coin Nedir?

Bu yazımızda sizlere The New Kind of Network Nedir? NKN Coin Nedir? Sorularının cevabıı vermeye çalışacağız.

The New Kind of Network Nedir?

The New Kind of Network (NKN), internet kullanıcılarının "ağ bağlantılarını paylaşmalarını ve kullanılmayan bant genişliğini kullanmalarını" sağlayarak ağ kaynaklarını daha fazla dağıtmayı öngörüyor.

NKN, bir Hizmet Olarak Platform ürünü olan dataRide'ı ve dApp'leri geliştirmek için SDK'ları içerir. NKN'nin kendisi, nMobile (şifrelenmiş güvenli bir mobil cüzdan ve sohbet uygulaması), nCDN (içerik dağıtımı için kitle kaynaklı bir hizmet) veya D-chat (sunucusuz, güvenli ve özel sohbet) gibi birkaç dApp'i zaten başlattı.

NKN’nin temelini oluşturan blockchain, Proof-of-Work (PoW) fikir birliği mekanizmasına dayanır.

NKN, öngörülen merkezi olmayan internete erişmek için kullanılması gereken bir yardımcı program jetonuna sahiptir, çünkü bu, esasen, ağ bağlantısı ve veri aktarım kapasitesinin bir tokenize edilmiş birim anlamına geliyor.

NKN Coin Nedir?

NKN, kullanıcıları ağ bağlantısını kullanılmayan bant genişliğini paylaşmaya motive etmek için tokenlı ekonomik teşvikler kullanan bir P2P ağ bağlantı protokolüdür.

NKN, bir node’un aldığı beklenen ödüllerin ağına bağlı olduğu bir Röle Kanıtı mekanizması olan benzersiz bir Çoğunluk Oyu Hücresel Otomat konsensüs algoritması.

Bir node, verileri iletirken dijital bir imza ekleyerek röle iş yükünü kanıtlar ve bu daha sonra bir fikir birliği algoritması aracılığıyla sistem tarafından kabul edilir. Ağdaki nodelar arasındaki rekabet, ideal olarak sistemi düşük gecikmeli, yüksek bant genişliğine sahip bir veri iletim ağı yönüne doğru yönlendirecektir. Madencilik ve işlem ücretlerinin yanı sıra, NKN tokenı, NKN ekosisteminde (nCDN, TUNA) hizmet satın almak için de kullanılabilir.

Stratejiye Genel Bakış

NKN'nin topluluk büyüme stratejileri şunları içerir:

Konferanslar, buluşmalar ve hackathonlar gibi ortak etkinliklerde borsalar, VC'ler ve ortak tokenlı projeleriyle çalışma.

NKN cüzdanına ek olarak yerleşik bir özel mesajlaşma (D-sohbet) işlevine sahip yaklaşan mobil uygulamasıyla kripto dışı kullanıcıları cezbetmek.

Geliştiricilerin NKN teknolojisinin üzerine inşa etmelerine yardımcı olmak için bloglar yayınlamak.

Gelişmekte olan ülkelerdeki madencilik düğümleri için ek token ödülleri sağlamak.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ