Bu yazımızda sizlere THORChain (RUNE) Nedir? Sorusunun cevabını verecek ve projenin detaylarıyla ilgili bilgilendirmeler yapacağız.

THORChain (RUNE) Nedir? İşte Tüm Detaylarıyla Kripto Para Birimi RUNE Token

Bu yazımızda sizlere THORChain (RUNE) Nedir? Sorusunun cevabını verecek ve projenin detaylarıyla ilgili bilgilendirmeler yapacağız.

THORChain protokolü, blockchain teknolojisinin ilerlemesinde büyük bir sıçramayı temsil ediyor. Şimdiye kadar ilk kez, dijital varlıklar, üstün performans ve her zaman açık likidite ile farklı blok zincirlerinde sorunsuz, güvenilir ve güvenli bir şekilde alınıp satılabiliyor. Bu iddialı hedefi desteklemek için, THORChain topluluğu Rune jetonunu ve dağıtımını sunar.

THORChain (RUNE) Nedir?

İskandinav mitolojisinde runeler, evrendeki en güçlü güçlerden bazılarının sembolleridir. "Runeler" adı verilen bu eski harfler, kişinin sembolize ettikleri dünyayı şekillendiren güçlere erişmesine, etkileşime girmesine ve etkilemesine izin verir. Odin gibi mitolojik tanrılar, gerçekliğimizi anlama ve şekillendirme güçleri için runeler ararlar. Bir anlamda, runeler dünyaya erişim için anahtardır.

Bu nedenle RUNE tokenı, tüm THORChain ekosistemi için çok önemlidir. Kullanıcıları likidite sağladıkları için ödüllendirmekten, bağlı hisseler yoluyla ağı güvence altına almaya kadar, RUNE, protokol için teşvikler ve caydırıcılar sağlamada kripto ekonomik bir işlev görür. İşte RUNE için bazı kullanımlar:

Doğrulayıcıların Doğrulama Kümelerinin bir parçası olmak için RUNE hissesini alması gerekir. RUNE, riske atılmayan saldırıları önlemek için bir kez bir kez bağlandığında, belirli bir süre için bağlanır.

Tüm ağ işlem ücretleri (gaz) RUNE olarak ödenir. Ücretler, ekosistemin farklı unsurları tarafından uygulanan işlem ücretleri, alım satım ücretleri, köprü ücretleri ve likidite ücretleri olabilir.

Likidite, Sürekli Likidite Havuzlarında her zaman RUNE tarafından desteklenir. Bu nedenle, RUNE, ekosistem ödeme para birimi işlevi görür.

Flash Network, Likidite Merkezlerine katılmak için likidite olarak RUNE gerektirir ve ücretler RUNE olarak ödenir.

Katman 1 Doğrulayıcı nodeları (Nornes) ve Katman 2 Likidite nodeları (Mjölnir) için blok ödülleri RUNE'da ödenir.

RUNE tokenı, THORChain üzerindeki ilk TokenChain'de olacak olsa da, THORChain, protokol düzeyinde farklı varlıklarla ticaret yapmak için gerekli olan diğer TokenChain'lerin oluşturulmasına izin verir. Yeni bir TokenChain oluşturulduğunda, yeni varlık için ilk likidite sağlamanın yanı sıra ilk işlemi başlatmak için RUNE gerekir. Bu ikinci kısım, ekosistem için kritik öneme sahiptir, çünkü bu ilk likidite, kilitli RUNE varlıklarının yeni basılan tokenlere oranına yaklaşır ve sonuç olarak başlangıç fiyatını sabitler.

RUNE Dağıtımı

RUNE dağıtımı ve satışı üç ana amaca hizmet eder:

Finansman protokolü araştırma ve geliştirme,

Kullanılabilirlik açısından protokole likidite sağlanması ve

RUNE’un büyük bir miktarını çok sayıda katılımcıya adil bir şekilde dağıtmak.

Bu likidite noktası, protokolün genel başarısı için kritiktir. THORChain, herhangi bir blockchain tabanlı dijital varlığın ticaretine izin verecek şekilde tasarlandığından, dağıtım, likidite oluşturmak ve traderları ve doğrulayıcıları ağa katılmaya teşvik etmek için diğer zincirler arasında paralel RUNE dağıtımları da çalıştırabilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ