Bitcoin'in son dalgalanması, birlikte toplanan birçok altcoine katkıda bulundu. Piyasa değeri açısından dünyanın ikinci en büyük kripto parası olan Ethereum, geçtiğimiz gün% 18'lik bir büyüme kaydetti

Bitcoin'in son dalgalanması, birlikte toplanan birçok altcoine katkıda bulundu. Piyasa değeri açısından dünyanın ikinci en büyük kripto parası olan Ethereum, geçtiğimiz gün% 18'lik bir büyüme kaydetti ve Ethereum pazarındaki bu ralli birçok tüccarı dijital varlık fiyatındaki herhangi bir potansiyel büyümeden yararlanmaya teşvik etti.


Piyasa veri sağlayıcısı Skew'e göre, bu eğilim vadeli işlemler ticaret faaliyeti sektöründe% 15'in üzerinde artış bildirdi.

Ethereum’un rallisi Vadeli İşlemler alım satım faaliyetinde bu artışa neden olmuş olabilir. Ancak, CFTC Başkanının Ethereum Vadeli İşlemleri konusundaki son duruşu nedeniyle bazı ilerlemeler kaydedilmiştir. Heath Tarbert, yakın zamanda yapılan bir röportajda, hem dijital varlıkların, Bitcoin ve Ethereum'un CFTC'nin yetki alanına girerek Ethereum’u bir meta olarak adlandırdığını söyledi. Tarbert, CFTC'nin önümüzdeki altı ay içinde ABD'de düzenlenmiş Ethereum Vadeli İşlemleri görmeyi beklediğini ve bunun aynı zamanda proof of Stake [PoS] protokolüne geçtiği konusundaki karışıklığı ifade ettiğini iddia etti.

Öte yandan, Ethereum vadeli işlemler Açık pozisyonların önemli ölçüde artması nedeniyle bu bilgiye iyi yanıt verdi.

Toplam pozisyon sırasıyla 196 milyon dolar ve 190 milyon dolar ile OKEx ve BitMEX'te yüksekti. Ayrıca, yukarıdaki grafik tüccarların artan yatırımlarını vurguladı. Öte yandan, önde gelen bir türev borsası olan BitMEX'in günlük hacmi 592 milyon dolar olduğu bildirildi ve Huobi 840 milyon dolar ile aynı seviyeye ulaştı.

 Ethereum Vadeli İşlemeler, tüccarlar arasında popüler bir seçim olsa da, Ethereum ağının uzun bir yolu olabilir. Ethereum’un Kurucu Ortağı Vitalik Buterin'e göre, ağ şu anda Saniyede yalnızca 15 İşlem gerçekleştiriyor. Bununla birlikte, gelecekte uygulanabilir bir platform olması için bu sayının 100.000'e yakın olması gerekmekte. Ağdaki günlük işlem sayısının 11 Şubat'ta 709.280 olduğu bildirildi ve Etherscan'dan elde edilen veriler daha düşük bir İşlem sayısını vurguladı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ