Cuban, blockchain teknolojisi aracılığıyla ticari akıllı sözleşme teknolojisinin kullanımının henüz görünür olmadığını kaydetti.

Ticari Akıllı Sözleşmenin Benimsenmesi Bir Sonraki Pazar Sürücüsüdür: Mark Cuban

Cuban, blockchain teknolojisi aracılığıyla ticari akıllı sözleşme teknolojisinin kullanımının henüz görünür olmadığını kaydetti. Akıllı sözleşmeler, üçüncü tarafların herhangi bir ticari operasyon başlatma ihtiyacını ortadan kaldırır.

Milyarder yatırımcı Mark Cuban, kripto piyasasının mevcut durumu hakkında yorum yaparken, ticari akıllı sözleşmelerin gelecekte oynayacağı önemli rolün altını çizdi. Mark Cuban, kendi sözleriyle, “İşletmeler rekabet avantajı elde etmek için akıllı sözleşmeleri kullanabildiklerinde, yapacaklardır. Bunu anlayan zincirler ayakta kalacak.”

Görmediğimiz şey, iş üretkenliğini ve karlılığını artırmak için Akıllı Sözleşmelerin kullanılmasıdır. Sıradaki sürücü bu olmalı. İşletmeler, rekabet avantajı elde etmek için Akıllı Sözleşmeleri kullanabildiklerinde, yapacaklardır. Bunu anlayan zincirler ayakta kalacak.

Küba Ticari Akıllı Sözleşmede

Cuban'a göre, ticari akıllı sözleşmelerin benimsenmesi, kripto pazarını ve tüm blok zinciri sektörünü "durgun" olarak adlandırdığı durumdan çeken güç olacak. Ünlü kripto savunucusu ve Dallas Mavericks sahibi, son bir hafta içinde neredeyse tüm ilk 100 kripto para birimini vuran kayıplara atıfta bulunarak, olayları 2000'lerin başında yaşanan dot-com balonuna benzetti.

Balon sırasında oldukça önemli sayıda şirket, o sırada pek çok kişinin beklentilerinin aksine mağazalarını kapattı. 2022'ye hızlı bir şekilde ilerleyin ve aynı şey kripto piyasasının da başına gelmiş gibi görünüyor. Mark Cuban, tweetinde kripto piyasasının son zamanlarda neden bu kadar korkunç bir tablo çizdiğine dair bir fikir veriyor.

 Kripto, internetin yaşadığı durgunluktan geçiyor. Heyecan verici uygulamaların, NFT'lerin, DeFi, P2E'nin ilk artışından sonra, zincirler bu uygulamaların kendi zincirlerine taşınmasını sübvanse ettikçe taklit aşamasını gördük .

Düşüş hissi uyandıran ve düşüşe yol açan faktörler arasında Federal Rezerv'in son politika güncellemeleri yer alıyor. Bununla birlikte Cuban, Twitter hesabı aracılığıyla düşüşün gerçek bir inovasyon eksikliğinden kaynaklandığını ve bunun kripto pazarında “taklit” aşaması olarak tanımladığı şeye yol açtığını ima etti. Küba'nın görüşüne göre, değiştirilemez tokenler NFT'ler üzerinden merkezi olmayan finans DeFi protokollerine köprü kurarak tamamen "herkesin sahip olduğu şeyi kopyalayan" blok zinciri projeleri, başkaları tarafından daha uzun ömürlü olacak. Bu neden olacak? Açıklama, her zincirde olmak zorunda olmadıklarıdır. Bunun yerine Cuban, ticari kullanım için tasarlanan ve hizmet olarak yazılım (SaaS) uygulamalarının yerini alan akıllı sözleşme platformlarının uzun vadede başarılı olacağına inanıyor.

Herkesin sahip olduğunu kopyalayan zincirler başarısız olacaktır. Her zincirde NFT'lere veya DeFi'ye ihtiyacımız yok. NFT'leri zincirler arasında taşımak için köprülere ihtiyacımız yok . SAAS uygulamalarının yerini alan Akıllı Sözleşme uygulamalarına ihtiyacımız var.

Mark Cuban'ın duygularını perspektife sokmak için CoinShares'in kripto fonları 2021 raporundan ve diğer performans göstergelerinden elde edilen rakamlar, çoğu insanın akıllı sözleşmeli platformları tercih ettiğini gösteriyor. Örneğin, Ethereum (ETH), Solana (SOL), Polkadot (DOT) ve Cardano (ADA), geçen yıl ağır vuruş yapanlar için tercih edilen seçeneklerdi.

Rapora göre, ETH'ye maruz kalma sunan fonlar, 1,38 milyar dolar ile en çok ses getiren fonlar olurken, onu 219 milyon dolar ile Solana fonları takip ederken, Polkadot ve Cardano ürünleri sırasıyla 116 milyon dolar ve 115 milyon dolar gelir elde etti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ