Bu yazımızda sizlere Tierion (TNT) Nedir? sorusunun cevabını verecek ve TNT Token ile ilgili olarak ayrıntılı bilgiler sunacağız.

Bu yazımızda sizlere Tierion (TNT) Nedir? sorusunun cevabını verecek ve TNT Token ile ilgili olarak ayrıntılı bilgiler sunacağız.

Tierion (TNT) Nedir?

Tierion'da iki ürün bulunur: Proof ve Chainpoint. Chainpoint, belgelere zaman damgası eklemek için bir işlevsellik sağlarken, Proof, veri bütünlüğünün doğrulanmasına daha fazla izin vermeyi amaçlamaktadır.

Chainpoint, denetimler, lisanslar, kimlik bilgileri ve diğer veriler gibi verileri, zaman damgası işlevi sağlayarak Bitcoin blok zincirinde tutturmak için bir protokoldür. Chainpoint ağı, Bitcoin ve Lightning Network üzerine kuruludur ve ağ konsensüsünü sağlamak için Tendermint protokolünü kullanan düğümlerden oluşur.

ICRYPEX Kripto Fest 2021 - Avrupa'nın En Büyük Kripto Para Konferansı Başlıyor!

Temel olarak Chainpoint, zaman damgası eklenecek verilerin bir karmasını bir blok zincirine bağlar ve bir zaman damgası döndürür. Ardından, bir Chainpoint node’u, bir Merkle ağacındaki karmaları toplar ve ağacın kökünü bir Bitcoin işleminde yayınlar.

Chainpoint ayrıca bir REST API, bir JavaScript kitaplığı ve bir komut satırı arayüzü içerir. Bu SDK'nın Nesnelerin İnterneti (IoT) uygulamalarının zaman damgası verilerini toplu olarak etkinleştirmesi gerekiyor.

Tierion Network Token (TNT) sözde "ağ altyapısını güvence altına almak için ekonomik bir teşvik ve ağ kaynaklarına erişime izin verir".

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ