TikTok kişiliği The Wolf of Bitcoins tarafından çekilen video görünüşte düzinelerce kripto para madencilik donanım birimleri ile donatılmış bir evde bir odayı gösteriyor.

TikTok İlk Defa Bitcoin Videosunu Gösterdi – Benimsenme Kapıda mı?

Video, “GPU fiyatlarının yükselmesinin nedeni bu” gibi kısa bir başlık gösteriyor ve “Bitcoin”, “Bitcoin'i açıklamak” ve “Bitcoin madenciliği” gibi bitcoin ile ilgili bir dizi etiket veriyor.

İddiaya Göre TikTok Videosunda İlk Bitcoin Göründü

Bu yazının yazıldığı sırada, TikTok 1,2 milyon görüş ve platformda 109.000'in üzerinde beğeni topladı.

Kripto girişimcisi Thomas Schulz, 14 Aralık'ta bir tweet ile TikTok videosunu ortaya çıkardı ve videoyu “ilk viral Bitcoin TikTok” olarak nitelendirdi.

TikTok’un Sahibinin Çin’de Blockchain’le İlgili Bir Girişim Başlattığı Bildirildi

TikTok’un Sahibinin, devletin sahip olduğu Çin medya grubu ve ThePaper.cn operatörü Shanghai Dongfang Gazetesi ile ortak bir blockchain girişimi başlattığı bildirildi. 14 Aralık'ta bildirildiği üzere, TikTok’un Pekin merkezli sahibi ByteDance’nin, 10 Aralık’ta Çin’in Shandong eyaletindeki Çin ortağıyla girişimi başlattığı ve projede % 49 hisseye sahip olduğu bildirildi.

Bildirildiği üzere, TikTok aylık 500 milyon aktif kullanıcıya sahip ve bu yazının yazıldığı sırada Amerika Birleşik Devletleri'ndeki Apple App Store'da en çok indirilen üçüncü uygulama.

Tiktok’un Kullanıcılara Hangi İçeriği Göstereceğine Karar Verme Yaklaşımı Eleştiriliyor

Bazı yorumcular, şu ana kadar hangi videoların gösterileceğine karar verdiği için TikTok’un yaklaşımını eleştiriyor. 2018'deki bir blog yazısında, risk sermayesi şirketi Andreessen Horowitz'in bir girişim ortağı olan Connie Chan, TikTok'un AI kullanarak “kullanıcıların kaydettiklerini tamamen kontrol ettiğini” ifade ediyor ve şöyle diyor:

“Platform, eğlenceli, sevdirici ve / veya sağlıklı olan videoları göstermeye karar verebilir - aslında, platformun tüm titreşimi büyük ölçüde TikTok’un kontrolü altında. Bir kullanıcı bir içerik oluşturucuya abone olsa bile, içerik oluşturucunun tüm videolarını göreceğine dair hiçbir garanti bulunmuyor.”

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ