Milyarder Tim Draper 250.000 $ Bitcoin (BTC) fiyat tahminini ikiye katladı.

Tim Draper 250.000 Dolarlık Bitcoin Fiyat Tahmininin Nedenini Açıkladı

Milyarder Tim Draper 250.000 $ Bitcoin (BTC) fiyat tahminini ikiye katladı.

Zaten ikonik Bitcoin kravatında, girişim kapitalisti Tim Draper bir kez daha BTC fiyatının 2022'de 250.000 dolara ulaşabileceğini belirtti. Turuncu madalyonun o zamana kadar "tercih edilen para birimi" olabileceğini tahmin ediyor.

"Hala tahminime dayanıyorum. Sanırım 2022'de veya 2023'ün başında Bitcoin 250.000 dolara çarpacak ve bu, burada olduğu yerden büyük bir hamle."

Bitcoin Fiat'ın Yerini Alabilir

Trader, Bitcoin'de hareket etmenin hala zor olduğunu söylüyor, bu yüzden benimsenme ile mücadele ediyor. Bununla birlikte, yeterince ölçeklenebilir hale geldiğinde, kredi kartı ücretleri ödemek veya "sürtünmesiz, açık ve şeffaf" bir alternatif kullanmak arasında açık bir seçim olacaktır.

"Bir noktada, insanlar bu geçişi yapacaklar ve Bitcoin büyük kazanan olacak."

Draper, Bitcoin fiyatının Haziran 2014'te ABD Marshals tarafından gerçekleştirilen ilk açık artırmada 29.656 BTC kazandıktan sonra 10.000 dolara fırlayabileceğini doğru bir şekilde tahmin etti.

En son CNBC röportajında, 1 milyar dolarlık net değerinin yüzde kaçının Bitcoin'de olduğunu açıkça belirtmedi, ancak "çok, çok" sahibi olduğunu söyledi.

Buffett Tarafından Aldanmayın

Berkshire Hathaway CEO'su Warren Buffett bir kez daha Bitcoin ve diğer kripto para birimlerini tamamen değersiz varlıklar olarak gölgede bıraktı.

Girişim kapitalisti, bankaların ve sigorta şirketlerinin, Buffett'in tüm işletmelerinin şaşırtıcı bir şekilde yüzde 50'sini temsil ettiğine dikkat çekti ve bu da Bitcoin'e olan ilgisini açıkladı.

 "Bu yeni ademi merkeziyetçi ekonomide iyi iş yapamayacaklar. Tabii ki bundan hoşlanmayacak"

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ