Bitcoin 2023'ün başında 250.000 dolara çarpmazsa, Tim Draper şaka yolla çiğ yumurta yiyeceğini söylüyor.

Tim Draper 250.000 Dolarlık BTC Tahminini İki Katına Çıkardı

Bitcoin 2023'ün başında 250.000 dolara çarpmazsa, Tim Draper şaka yolla çiğ yumurta yiyeceğini söylüyor.

Sanal Blockchain Haftası'nda konuşan ünlü girişimci kapitalist Tim Draper, altı rakamlı Bitcoin (BTC) fiyat tahminine bağlı kaldığını doğruladı.

Tim Draper 2018'de Bitcoin fiyatının 2022 sonunda veya 2023'ün başında 250.000 dolara ulaşacağına dair cesur bir çağrı yaptı. Bugün itibariyle buna bağlı kalıyor:

“Bu benim tahminim. Bunun olacağından çok eminim. Bu oluyor. Bu biraz komik. ”

Bu tür bir fiyat hareketini yönlendirebilecek birkaç önemli nedeni belirtiyor. Draper, ABD hükümetinin muazzam teşvik paketinin doların değerini düşüreceğini ve “insanları kriptoya göndereceğini” düşünüyor. Ayrıca Bitcoin'in bu zaman dilimi içinde dünya çapında büyük bir ticari kabul görmesini bekliyor.

Draper, OpenNode adlı bir şirketin (içine 1,25 milyon dolar yatırım yaptığı) bunun gerçekleşmesine yardımcı olabileceğini söylüyor. OpenNode, Lİghtning Network üzerinde son derece hızlı BTC işlem yerleşimleriyle bilinen bir Bitcoin ödeme ağ geçidi oluşturuyor.

Draper, zaman içinde bu tür hizmetlerin geleneksel oyuncular - kredi kartları - üzerindeki rekabet avantajını kanıtlayacağına ve MasterCard ve Visa'nın o zamanki baskın American Express'ten pazar payını aldıkları gibi pazar payını çalacağına inanıyor.

Draper ayrıca, tahminleri yetersiz kaldığında şaka yollu bir “çiğ yumurta” yemeye söz verdi - John McAfee tarafından yapılan daha vahşi bir vaat için bir ima bu.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ