Ünlü Amerikalı girişim kapitalisti Tim Draper, Hindistan'ın bir dini diğerine tercih etmesi nedeniyle, ülkedeki işletmelere yatırım yapma planlarını yeniden gözden geçirdiğini söyledi.

Tim Draper, Ayrımcı Vatandaşlık Yasası Nedeniyle Hint İşletmelerine Yatırım Yapma Planlarını Yeniden Gözden Geçiriyor.

Milyarder Tim Draper Hindistan'ın son tartışmalı ayrımcı vatandaşlık yasası hakkındaki endişelerini dile getirdi. Draper, Hindistan'ın bir dini bir diğeri üzerine tercih etmesinin, oradaki işletmeleri finanse etme planlarını ciddiye almasını sağladığını yazdı. Tim Draper geçtiğimiz günlerde Blue Ventures ile ortaklık kurarak Hindistan pazarına girdi.

Tim Draper Kötü Davranışı Desteklemek İçin Yatırım Yapmak İstemiyor

Tim Draper, Hindistan'ın mevcut iktidar hükümetini ilk kez eleştirmedi. Daha önce, Modi hükümetini Bitcoin ve kripto para birimleri üzerinde olumsuz bir duruş sergilediği için eleştirmişti. The Wire ile yapılan bir röportajda Draper, bir grup insanın diğerinden daha iyi görüldüğü her zaman, düzenlemelerin haksızlıkla birleştirildiğini söyledi. Kötü davranışları destekleyecek yatırım yapmak istemediğini de sözlerine ekledi.

Hindistan'daki Ayrımcı Vatandaşlık Eylemine Karşı Protestolar Hızlanıyor

Mevcut iktidar geçtiğimiz günlerde din temelinde ayrımcılık yaptığı için küresel olarak eleştirilen bir vatandaşlık tasarısını kabul etti. Ülkenin Kuzeydoğu bölgesinde başlayan protestolar şimdi ülkenin çeşitli bölgelerine yayıldı. Hükümet ayrıca birçok yerde interneti kapattı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ