"Life's Tough" podcast'inin son bölümünde, milyarder girişim kapitalisti Tim Draper, Bitcoin'in suç geçmişine ve bugüne ağırlık verdi.

Tim Draper Bitcoin’i (BTC) Takip Etmek Nakitten Daha Kolay

"Life's Tough" podcast'inin son bölümünde, milyarder girişim kapitalisti Tim Draper, Bitcoin'in suç geçmişine ve bugüne ağırlık verdi. İzlemenin daha zor olması nedeniyle paranın aslında kötü aktörler için tercih edilen bir seçenek olduğunu iddia etti.

"Bir suçlu olmak istiyorsan nakit kullanmalısın."

ABD Marshals Seni İzliyor

Draper, ABD Marshals Servisi tarafından Haziran 2014'te gerçekleştirilen ilk Bitcoin müzayedesini kazandı. İleri görüşlü vizyonu nedeniyle, suçlulardan ele geçirilen 29.656 kötü kazanılmış parayı cebe indirip bir kripto servetine dönüştürdü. VC patronu BTC varlığının ne kadar büyük olduğunu açıklamasa da, son CNBC röportajı sırasında "çok fazla" sahibi olduğunu belirtti.

Girişim kapitalisti, tüm ABD Marshals ofislerinin gölgeli işlemlerle ilgili hesapları izlediğini tahmin ediyor. Onları her zaman takip etmek için gerekli araçlara sahip olduklarına 'kesinlikle' inanıyor.

"Bu hareket olur olmaz, sana doğru hareket ediyorlar ve şansın kralısın çünkü tam oradalar."

Uyuşturucu Parasından Daha Fazlası

Draper, Mt. Gox hilesi 2014 yılında Bitcoin sadece havalanmaya başladığında gerçekleşti ve bunun her şeyin sonu olabileceğini düşündü. Ancak, en büyük kripto borsasının tüm parasını etkili bir şekilde kaybettiği haberi üzerine, BTC fiyatı sadece yüzde 15 civarında düştü.

 Draper başlangıçta BTC'nin sadece uyuşturucu satıcıları tarafından kullanıldığını düşündü, ancak daha sonra derin bir araştırma yaptı ve mikroödeme gibi birçok kullanım durumu olduğunu fark etti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ