Bitcoin 250.000$ seviyelerini görebilir mi?

Tim Draper'ı tanıyanlar tanımayanlar kısaca kendisinden bahsedelim. 2013 yılında Deep Web üzerinden Bitcoin ödemesi ile birlikte hizmet veren Silk Road adlı uyuşturucu alım/satım yapan kişilere aracılık yapan bu sitenin sahibi William Rose Ulbrict'in FBI tarafından yakalanmasından sonra Ross'un kodese tıkılmasının ardından FBI bütüm Bitcoinlere el koymuştu.

 FBI bu Bitcoinleri açık arttırmada satmış ve Tim Draper 2 açık arttırmaya katılmıştı. Biricisinde 30.000 Bitcoin ve ikincisinde 2.000 Bitcoin alarak yatırım yapmıştı. Sonrasında ise Bitcoin üzerine yaptığı spekülatif hedefler ile birlkte Bitcoin fiyatı 1230$ seviyelerine kadar yükselmişti. 

Tim Draper o günden bu güne kadar eğer elindeki Bitcoinleri HODL yapmış ise zaten günümüzde büyük bir servetin sahibi olmuştur. Diğer yandan Tim Draper sahneye çıktıysa işler yolunda gitmiyor ve düzelmesi gerekiyor anlamına da gelebilir. Çünkü Bitcoin ve Kripto Paralara yüklü miktarda yatırım yapmış bu kişiler kendi servetlerinin bir anda yok olup gitmesini istemeyecekleri için sürekli bir spekülasyon içinde olacaklardır.

Şimdi ise Bitcoin'in ayı trendinden çıktı çıkacak gibi görünün ilerleyişinin arifesinde piyasaya tekrardan damlayan bu arkadaşın bir tahmini var. Kendisi Bitcoin'in 2022 ye kadar 250.000$ seviyesine geleceğini öngörüyor.

Kaliforniya'daki San Mateo'daki kendi Draper Üniversitesi tarafından düzenlenen Blockchain etkinliğinde konuşan ünlü Bitcoin girişimcisi, seyirci üyelerine gökteki yüksek rakamların gerçekleşeceğine “inanmalarını” söyledi.

“Bitcoin'in 2022'ye kadar 250.000 dolar düşünüyorum."

şeklinde açıklamada bulundu.

Adam Draper da bu durumu desteklemek istemiş babasının söylediklerini tweet yaparak.

Bu hafta aynı zamanda Fonstrat Global Advisors kurucularından Tom Lee'nin de benzer bir görüşte olduğunu görmekteyiz. Perşembe günü CNBC'ye  verdiği demeçte Bitcoin fiyatlarının 2018 yıl sonu itibariyle 25.000$ seviyelerini tekrardan görebileceğini ve yaşadığımız ayı trendinin büyük ölçüde sonlanmış olduğundan bahsetmişti.

Peki Bitcoin 250.000$ değilde bu yıl sonunda 25.000$ olabilir mi? Bu konu hakkında konuşmamız çok doğru olmasa da ben Bitcoin'in bu potansiyeli taşıdığını düşünüyorum zaten daha önceden yapmış olduğunu hareketlerini incelerseniz 25.000$ dan daha fazlasını bile yapabilme potansiyeline sahip olduğunu görebilirsiniz. Birkaç gün önce herkes karamsar şekilde piyasadaki düşüşü izlerken 15-30 dakika içinde piyasaya giren 37 milyar dolarlık bir para akışıyla birlikte Bitcoin +1300$ değer kazanarak tekrardan 8000$ seviyelerine gelerek önemli bir sinyal verdi ve bu hacimli yukarıya doğru olan çıkış 19k-17k-11k gibi önemli noktalardan gelen ana düşüş trendinin üstüne çıkarak görünürde bu düşüş trendine artık bir dur diyebildi. Fakat analizde de belirmiş olduğum üzere Logaritmik ölçekte hala düşüş kanalı içerisinde hareket etmekteyiz bu çıkış bir Boğa Tuzağı olabilir bu yüzden yatırımcıların dikkatli olmasında fayda var diye düşünmekteyim. Sanırım asıl çıkışları bizler Temmuz ayındaki G20 toplantısından sonra görmeye başlayacağız diye düşünüyorum. 

Kararlarınızı verirken lütfen Tim Draper, George Soros gibi spekülatif insanların yaptığı yorumlarla değil kendiniz araştırarak piyasadaki gidiş hata göre karar vermenizi öneririm.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ