Tanınmış Amerikalı risk sermayesi yatırımcısı Tim Draper, Y kuşağının geleceğini güvence altına almak için bitcoin'e yatırım yapması gerektiğini söyledi.

Tim Draper, Y Kuşağına Bitcoin

Tanınmış Amerikalı risk sermayesi yatırımcısı Tim Draper, Y kuşağının geleceğini güvence altına almak için bitcoin'e yatırım yapması gerektiğini söyledi. Milyarder girişim kapitalisti, y kuşağının, artık çalışmayan önceki nesillerden bir finansal sistem miras aldığını söyledi.

Foxbusiness ile yapılan bir röportajda Tim Draper, y kuşağının bankacılık sistemini eski nesilden nasıl miras aldığından ve bitcoin'in emeklilik sorunlarını nasıl çözebileceğinden bahsetti. Milyarder girişim kapitalisti Tesla'ya yaptığı ilk yatırımlardan da bahsetti.

"Gelecek Küreseldir"

Tim Draper, önde gelen kripto para birimi hakkında iddialı tahminlerde bulunan tanınmış bir bitcoin savunucusu. Y kuşağının emeklilikleri için nasıl yatırım yapması ve planlaması gerektiği sorulduğunda Tim, y kuşağının dünyanın finans sisteminin tüm geleceğini önlerinde bulundukları bir noktada durduğunu söyledi. Ayrıca, bugünün maaşlarının gençlerin borcunu ödeyemediklerini söyledi.

Y kuşağı, Alıcılardan Ziyade Kiracılardan Oluşuyor

Milyarder girişim kapitalisti, her seferinde bir kuruş olan parayı bırakmanın artık genç nesil için çalışmadığını belirtti. Tim Draper, y kuşağının herhangi bir seçeneği olmadığı için alıcılardan ziyade kiracı olduklarına inanıyor. Yazım sırasında, bitcoin, dünden neredeyse 300 $ düşerek 8.300 $ 'ın biraz üzerinde bir el değiştiriyor. Çin yeni yılı 25 Ocak'ta kutlanacağı için bitcoin için kısa vadeli tahminler düşüyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ