Tinder'ın ana şirketi, kazançları yetersiz kalırken, metaverse'in henüz doğru eşleşme olmayabileceğine inanıyor.

Tinder, Hayal Kırıklığına Uğrayan Sonuçlardan Sonra Metaverse

Tinder'ın ana şirketi, kazançları yetersiz kalırken, metaverse'in henüz doğru eşleşme olmayabileceğine inanıyor.

Flört devi Match Group, ikinci çeyrek kazançlarını hayal kırıklığına uğratmanın yanı sıra yönetim ekibinde birkaç değişiklik yaptığını duyurdu. CEO, Renate Nyborg, metaverse'e yapılan ağır yatırımların artık arka planda kalacağını açıkladı.

Tinder'ın web3 ile ilgili araştırma ve metaverse geliştirme konusundaki ilk girişimi, daha önce yönetici tarafından öngörülmüştü. Geçen yıl bir video-AI ve artırılmış gerçeklik şirketi olan Hyperconnect'i satın aldıktan sonra iddialı "Tinderverse" projesini açıkladı. Ancak ana şirketinin CEO'su Bernard Kim, çevrimiçi flört uygulamasının uzaydaki "belirsizliği" gerekçe göstererek işleri yavaşlatacağını söyledi.

Metaverse ve Web3'ten Geri Adım Atma

Bu hafta hissedarlara yazdığı bir mektupta Kim, Tinder'ın tipik olarak sunduğu para kazanma başarılarını gerçekleştirebildiğini söyledi. Uygulamanın genel ürün yürütmesini ve hızını iyileştirmek amacıyla, yönetici ekibe daha fazla netlik elde etmek için web3 ve meta veri deposu alanını dikkatlice değerlendirme talimatı verdi.

"Yeni nesil kullanıcıları yakalamak için bir metaverse randevu deneyiminin önemli olduğuna inanıyorum ve Hyperconnect bu alanda yenilikler yapıyor. Bununla birlikte, meta veri deposunun nihai hatları ve neyin işe yarayıp neyin yaramayacağı konusundaki belirsizlik ve daha zorlu çalışma ortamı göz önüne alındığında, Hyperconnect ekibine yineleme yapmalarını ancak şu anda meta veriye çok fazla yatırım yapmamalarını söyledim."

Tinder Coins girişimi, firmanın hurdaya çıkarmayı planladığı bir başka girişim. İlk olarak Ekim 2021'de sanal para birimi fikrini ortaya attı. Amaç, kullanıcıları ABD'deki flört uygulamasında kaydırma, kaydırma ve ardından gerçek para harcama konusunda daha fazla zaman harcamaya teşvik etmekti.

Uygulama içi para birimi, geleneksel "sağa kaydırma" yönteminin ötesinde bir deneyim yaratma çabalarının bir parçasıydı. Özellik daha sonra bu yıl Şubat ayında yumuşak bir şekilde piyasaya sürüldü.

Tinder'ın metaverse buluşma hırsını geri çekme ve uygulama içi Tinder Coins sunma planlarını atma kararı, şirketin ilk kadın CEO'su Nyborg'un ayrılışıyla birlikte geliyor.

Tinder Sorunları

Kim, Tinder'ın 2. çeyrek performansını "birkaç optimizasyon ve yeni ürün girişiminde hayal kırıklığı yaratan uygulama" ile ilişkilendirdi. Uygulamanın hisseleri %22 düştü.

İkinci çeyrekte toplam gelirde yıllık %12 büyüme kaydederek 795 milyon dolara tırmanırken, Hyperconnect satın alımıyla ilgili bozulmalar nedeniyle 10 milyon dolar zarar etti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ