Ripple yatırımcısının şimdiye kadar duymaktan bıktığı gelişmeler bir türlü fiyata yansımadığı için piyasada pek bir etki uyandırmıyor.

Tipik Ripple Gelişmesi Ama Fiyata Yansımıyor!

Ripple yatırımcısının şimdiye kadar duymaktan bıktığı gelişmeler bir türlü fiyata yansımadığı için piyasada pek bir etki uyandırmıyor. Zira XRP için olumsuzluğun baş sebeplerinden bir tanesi Ripple şirketinin bizzat kendisi. Baştan söyleyelim. Arzın yarısı Ripple şirketinin elinde olunca Ripple’ın attığı adımlarda bir türlü fiyata yansımıyor.

Ripple kendisini küresel ödeme sistemi SWIFT’in rakibi olarak görüyor. En büyük hedef müşterilerine gerçek zamanlı bir şekilde uluslar arası arenada ödeme deneyimi sağlamak. Tabi bunun için de Ripple’ın ödeme çözümünü seçen yüzlerce finans kurumuyla bir birliktelik söz konusu. Bu birlikteliklere daha pek çok şirketin de dahil olabileceği şeklinde söylentiler var. Zaman zaman da şirket tarafından yapılan duyurular ile yatırımcılara yönelik olarak bilgilendirmeler yapılıyor.

XRP’ye yönelik son gelişmeler ise Almanya’dan geldi. Avrupa’nın öncü borsalarından biri olan Deutsche Börse Xetra bir duyuru yaparak kripto para birimi XRP destekli ETC’nin listelendiğini açıkladı. ETC kripto para birimlerinin borsada işlem görmesi anlamına geliyor. Fiziksel destekli dijital varlıklar portföyünün ETC’ler ile genişletilmesi genişleyen ve büyüyen bir piyasaya işaret ediyor. Tabi burada büyük bir piyasa değerine sahip olmanın önde gelen borsalar tarafından dikkat çeken bir faktör olduğunu belirtmek gerekiyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ