TOBAM Avrupanın ilk Bitcoin fonunu oluşturuyor

2017'nin son aylarında git gide artan, büyük yatırım şirketlerinin Bitcoin'e yatırım yapmaya başlayacakları haberlerine bir yenisi bu gün eklendi: TOBAM Paris,Fransa merkezli varlık yönetim şirketi, bitcoin yatırım fonu oluşturmaya karar verdiklerini açıkladı.

Hali hazırda 9 milyar doların biraz üzerinde  varlık yöneten şirket, şimdi de Avrupa kıtasında bir ilke imza atarak yatırımcılarının da Bitcoin'e erişebilmelerine olanak saglamak istiyor.

Mevcut Bitcon borsalarına fazla güveni olmayan geleneksel ve kurumsal yatırımcılar için daha güvenli bir fırsat oluşuyor ve tabii ki bu Bitcoin için güzel bir haber.

İş geliştirme direktörü Cristophe Roehri;

Bitcoin'e doğrudan yatırım yapmak, yatırım için doğru platformu bulmak, güvenlik önlemlerini almak ve protokol değişikliklerine ayak uydurmak operasyonel olarak zor.

 şeklinde özetliyor kurumsal yatırımcıların Bitcoin'e karşı çekincelerini.

Bitcoin'in son aylarda inanılmaz hızlı bir şekilde kurumsal yatırımcıların radarına girdi. Şikago borsası en iyi örneklerden biri. Başka ülkelerde de vadeli işlemlere Bitcoin eklenmeye başladı. Bu haberler ile Bitcoin arka arkaya rekor kırdı ve 8400$'ı gördü.

JP Morgan Chase CEO'su Jamie Dimon, geçen aylarda çalışanlarına savurduğu "Bitcoin ile işlem yapanı işten kovarım" tehdidini çabuk unutmuşa benziyor. Dün Wall Street Jurnal, JP Morgan'ın CME grubun aralık ayında başlatacağı Bitcoin vadeli işlemlerine erişim imkanı planladıklarını yazdı.

İşin komik tarafı Jemie Dimon; her fırsatta Bitcoin'in bir sahtekarlık, yatırım yapanların ise aptal olduğunu vurgulayan ve devletlerin düzenlemeler ile Bitcoin'in sonunu getirmesi gerektiğine inanan biri. 

Her zaman olduğu gibi; büyüklerin dediklerini yapma, yaptıklarını yap :)

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ