Geçtiğimiz ay önemli bir gelişme olarak gündemde yer alan Shiba Inu projesinin token yakım platformu kripto para dünyasında önemli bir heyecan yarattı.

Token Yakım Mekanizmasıyla Bu Altcoin Ne Hedefliyor?

Geçtiğimiz ay önemli bir gelişme olarak gündemde yer alan Shiba Inu projesinin token yakım platformu kripto para dünyasında önemli bir heyecan yarattı. Biz de buy token yakım mekanizmasıyla ne hedeflendiğini yorumlamaya çalıştık. Tabi burada yakım mekanizmasının önemli bir adım olduğunu öncelikle vurgulayalım.

Token yakım mekanizması ile SHIB sahiplerinin pasif gelir elde ederek dolaşımda bulunan Shiba Inu arzını yakarak tokenleri kalıcı olarak yok edebileceği vurgulanıyor. Bu yakım mekanizmasının uygulandığı portal, kullanıcıların SHIB token’larını bir yakım adresine göndermelerine olanak tanıyor. Bu cüzdan adresinin önemli bir özelliği bulunuyor.

Bu cüzdana gönderilen SHIB tokenları artık bir daha geri alınamıyor. Sonsuza kadar dolaşımdan çıkıyor. Tabi tokenların dolaşımdan çıkması toplam arzın azalmasına etkili bir şekilde destek oluyor. Böyle bir durum Shiba Inu’nun daha nadir hale gelmesine önemli ölçüde katkı sağlıyor. Peki kripto para biriminin sayısındaki azlık, yatırımcılar açısından ne gibi katkılar sunar?

Teorik olarak bir faydadan bahsedebilmek burada mümkün görünüyor. Açıkçası bu hamle ile token sayısının azaltılması kripto para piyasasında daha fazla tercih edildiğini özellikle belirtmemiz gerekiyor. İşte bu tercih edilmenin fiyata olumlu yansıyacağı vurgulanıyor.

Özetle proje büyümesini bu token yakma mekanizmasına bağlamış gözüküyor. Mekanizmanın başarılı olup olmayacağını zamanla göreceğiz.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ