Twitter'daki TokenAnalyst'e göre, yeni ETH adresleri ile Ethereum'un fiyatı arasında ilginç bir ilişki bulunuyor.

Twitter'daki TokenAnalyst'e göre, yeni ETH adresleri ile Ethereum'un fiyatı arasında ilginç bir ilişki bulunuyor.


Bu ilk bakışta mantıklı görünebilir çünkü Ethereum'un fiyatı önemli ölçüde arttığında, yeni adreslerin de sayısı artıyor. Bitcoin gibi diğer kripto para birimleri de aynı modeli paylaşıyor görünmekte.

Açıkçası, büyük bir boğa koşusu sırasında, yeni adreslerin sayısı artacak. Bu durum, 2017'nin sonunda ve 2018'in başlangıcında tam olarak ne olacağını açıklıyor.

Ethereum'un Mevcut Piyasa Durumu Nedir?

Ethereum, son birkaç aydır Bitcoin'den daha zayıf durumda. Bitcoin hala günlük bir Denge düzenindeyken, Ethereum bu kalıbı aşağı doğru kırmış vaziyette. Ancak ayılar muhtemelen bu koşuya devam etmeyecek gibi duruyor.

Ayıla 139 $'dan fiyatı aşağıya çekti düştü ve ETH şimdi 144.6 $’dan işlem görüyor ve düşüşten önceki seviyesine geri dönmeye çalışıyor. Düşüş yönünün kırılmasından dolayı bugünün hacmi daha yüksek, ancak genel olarak hala düşük durumda.

Bitcoin pazarın geri kalanının nereye gideceğine karar verecek gibi görünüyor, çünkü Ethereum boğaları günlük düşüş trendini değiştirmeye yakın değil. 12 günlük EMA'dan iki gün üst üste reddedildiler ve direnç seviyesini son 3 gün boyunca tekrar test edemediler.

Haftalık grafik hala bir ayı bayrağı gösteriyor ve işlem hacminde önemli bir düşüş Bitcoin bir boğa koşusu başlatmadıkça yakında bir kırılma olacağına işaret ediyor.

Ethereum'un toplam piyasa hakimiyeti, Ocak 2019'da % 12'den şu an % 8'e doğru yavaşça düşüyor. Daha da önemlisi, haziran 2017’de % 31’lik pazar üstünlüğünün zirvesinden, sadece 5 ay sonra % 10’a düşmüştü.

Ancak Ethereum’un günlük işlem hacmi, bu yıl Ocak 2019’da ortalama 2,5 milyar dolar, Mayıs’ta 18 milyar dolar, 2019’ın son yarısı boyunca da ortalama 6.5 milyar dolar seviyesine yükseldi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ