Altın destekli kripto para birimleri piyasada özellikle son yıllarda üne kavuşan eğilimler arasında yer alıyor.

Altın destekli kripto para birimleri piyasada özellikle son yıllarda üne kavuşan eğilimler arasında yer alıyor. Kripto para ekonomisine katılanlar altının ons fiyatına bağlı olan bu tokenleri destekliyorlar. İş dünyasında bu yaklaşımın kayda değer bir ilerleme sağlayıp sağlamayacağını ise elbette zaman gösterecek.

Değerleri metallerin fiyatları yükseldiğinde tokenize edilmiş altın odaklı kripto para birimlerinde de yükselişler oluyor. Zira bunlara talebin çok hızlı bir şekilde arttığı görülüyor.

Piyasaya baktığımızda farklı isimler altın odaklı kripto para birimlerinin olduğun görüyoruz. Tether Gold(XAUT), Pert Mint Gold Token(PGMT), Pax Gold(PAXG) ve Digix Gold(DGX) bunlar arasında yer alıyor.

Peki yatırımcılar piyasada bu tokenize varlıkları neden tercih ediyor? Açıkça söylemek gerekirse bu tür varlıklar piyasada meydana gelen düşüşlere karşı net bir koruma sağlanmış oluyor.

Diğer taraftan yatırımcılar kimi zaman fiyat farklılıklarından yararlanıp bu tokenlerden önemli ölçüde kar da elde edebiliyorlar. Biz buna piyasada arbitraj olanağı ismini veriyoruz.

Altının ons fiyatının 1.900 dolar seviyelerinin üstüne çıktığı göz önüne alındığı bu tokenize varlıkların da daha fazla değerleneceğini öngörmek mümkün.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ