Almanya'nın Black Manta Capital Partners, Berlin'deki gayrimenkul için 12 milyon dolardan fazla bir menkul kıymet token teklifi (STO) başlattı.

Tokenize Edilmiş Gayri Menkuller Giderek Yaygınlaşıyor

Almanya'nın Black Manta Capital Partners, Berlin'deki gayrimenkul için 12 milyon dolardan fazla bir menkul kıymet token teklifi (STO) başlattı.

Proje, Alman emlak şirketi Tigris Immobilien ile yapılan bir işbirliği olup, toplamda yaklaşık 2000 metrekarelik gayrimenkulu içermektedir ve çoğunlukla 40 ila 60 metrekarelik bireysel daireler içermektedir. İnşaatın 2022 yılına kadar tamamlanması ve birimlerin yatırımcılara ve mülk sahiplerine satılması bekleniyor.

Token sahipleri, satış kârının % 20'sini menkul kıymetli katılım hakları yoluyla paylaşacak. Şirket, tokenlerin sıradan yatırımcıların “normalde profesyonel yatırımcılar için ayrılmış kârlı bir gayrimenkul projesine katılmalarını” sağlayacağını söyledi.

Minimum yatırım sadece 500 €

Token almakla ilgilenen insanlar, en fazl 2 milyon € 'ya (yaklaşık 2.2 milyon $) kadar en az da 500 € tutarında (yaklaşık 550 $) yatırım yapabilirler. Black Manta kurucu ortağı ve yönetici ortağı Christian Platzer, yaptığı açıklamada STO'ların geleneksel gayrimenkul yatırımlarına göre bir dizi avantajları olduğunu söyledi:

“Daha düşük işlem maliyetleri, aktarılabilirlik, izlenebilirlik. Notere gitmeden bugün gayrimenkul yatırımı yapabilirsiniz. ”

Platzer, Black Manta'nın BaFin ve Almanya merkez bankası gözetiminde düzenlenmiş bir Finansal Hizmetler Kurumu olduğunu söyledi. Düzenleyicinin proje için onayını almanın kolay olduğunu vurguladı

STO'ların geleceği

Black Manta, bu yıl platformunda daha fazla STO gerçekleştirileceğini söyledi. Firmanın zaten başlangıç menkul kıymetleri, küçük-orta ölçekli işletmeler ve fon teklifleri planladığı bildiriliyor.

Geleceğe bakıldığında, Platzer yeni bir “tokenizasyon hizmetleri” endüstrisinin ortaya çıkmasını ve kripto para saklama pazarının büyümesini bekliyor.

 Blockchain teknolojisi, aktif menkul kıymet tokenı  pazarlarının yarısını ve toplam satış hacminin % 15'ini temsil eden emlak menkul kıymet tokenları  ile emlak piyasasında güç kazanıyor. Mart ayında bir Japon firması, gayrimenkul yatırımına dijital menkul kıymetler kullanarak bir fonlama platformu oluşturmak için bir tokenizasyon şirketi ile ortaklık kurdu.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ