ABD tarafından yasal olarak düzenlenen menkul kıymet token platformu TokenSoft şimdi yatırımcılar için kendi kendini yöneten hesaplar sağlıyor.

TokenSoft, Yatırımcıların Menkul Kıymet Tokenlarını Yönetmesini Sağlayan Cüzdanı Başlattı

ABD tarafından yasal olarak düzenlenen menkul kıymet token platformu TokenSoft şimdi yatırımcılar için kendi kendini yöneten hesaplar sağlıyor.

Perşembe günü açıklanan yeni hizmet, platform kullanıcılarına menkul kıymet tokenı yatırımlarını tutmak ve kontrol etmek için daha az teknik ve daha güvenli bir yol sağlamayı amaçlıyor. Etkili bir dijital cüzdan olan ürün, otomatik temettü dağıtımları ve token ihraççıları için yerleşik raporlama sunar.

TokenSoft CEO'su Mason Borda, “Platformumuzu kullanarak 100.000'den fazla yatırımcıya, kendi kendini kontrol eden, yönetimi kolay bir aracılık deneyimi ile paketlenmiş çok imzalı bir cüzdan güvenliği getirmekten heyecan duyuyoruz” diyor.

Ethereum'un ERC-1404 ve Tezos'un FA1.2'si gibi mevzuata uygun menkul kıymet token standartları desteklenmekte.

Firmada iş geliştirme başkan yardımcısı Jordan Davis, TokenSoft Yatırım Hesapları gibi cüzdanların yatırımcılara daha iyi hizmet ve yönetim araçları sunmak için finansal kurumlara "baskı" yapacağını söyledi.

Aralık ayında TokenSoft'un iştiraki DTAC LLC, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'na transfer edildi - geleneksel kurumlara tokenizasyon getirme yolunda önemli bir yasal adımdı bu. TokenSoft ayrıca Finansal Endüstri Düzenleme Kurumu'na kayıtlı bir broker-satıcıya da sahiptir.

Firmalara hisselerini bir blok zincirine koyarak "doğrudan halka arz" sağlayacak teknolojiyi sunmaya başlayan Borda, bir önceki raporda TokenSoft'un "otomatik bir yatırım bankası için ihtiyacınız olan her şeyi inşa ettiğini" söyledi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ