Tokyo Electric Power Company Holding elektrik fazlası ticareti yapmak için blockchain tabanlı bir sistem kurmaya başlamak üzere Itochu Corporation ile ortaklık kurdu.

Tokyo Power Company, Elektrik Fazlası Ticareti için Blockchain

Tokyo Electric Power Company Holding elektrik fazlası ticareti yapmak için blockchain tabanlı bir sistem kurmaya başlamak üzere Itochu Corporation ile ortaklık kurdu.

Tokyo Electric Power Company Holdings Inc. veya Tepco, büyük Japon ticaret şirketi Itochu Corporation ile ortaklık kurdu ve fazla elektrik ticareti için blockchain tabanlı bir sistem kurmaya başladı.

Nikkei'ye göre 18 Haziran'da, yeni sistem üç yıl içinde Japonya'daki hane halklarının kullanımına sunulacak. Firmalar, Mart 2021'e kadar yerel yönetimlerle işbirliği yapmayı ve bir PoS başlatmayı planlıyor.

Başarılı olursa, Japonya'daki hanehalkları arasında fazla elektrik ticaretinin ilk örneği olacaktır.

Tepco ve Itochu, evlere AI tabanlı depolama pilleri ve güneş panelleri ücretsiz verecek. AI teknolojisi, üretilen ve tüketilen enerji miktarını kontrol eder ve ticaret için fazlaları hesaplıyor.

Blockchain teknolojisi “iletişim güvenliğini” arttırmak için kullanılacak.

Tepco ve Itochu'nun inisiyatifi, küresel olarak ortaya çıkan benzerleri takip ediyor. Nisan ayında, Avustralya blockchain firması Power Ledger, önümüzdeki üç yıl içinde yerel sakinler için blockchain tabanlı bir güneş enerjisi ticaret platformu geliştirmek için Perth, Nicheliving'deki en büyük orta yoğunluklu konut geliştiricisi ile bir anlaşma imzaladı.

Enerji ticaret sistemi Tepco ve Itochu'lara benziyor. Blockchain teknolojisi enerji tüketimini izlerken, AI kullanıcıların diğer sakinlere fazlalığı satmalarını sağlıyor.

 Power Ledger’in platformu ilk olarak Inglewood'daki Nicheliving’in amiral gemisi SkyHomes geliştirmesindeki 62 dairede kullanılacak, onu Perth metropol alanındaki 10 yeni gelişme izleyecek.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ