Ünlü piyasa analisti Tom Lee CNBC'ye verdiği röportajda Bitcoin hakkında yorumlarda bulundu.

Tom Lee: 2019 Yılı Kripto Paralar İçin İyileşme Dönemi Olacak

Fundstrat Global Advisors kurucu ortağı Thomas Lee, 14 Mart'ta Bitcoin (BTC) fiyat tahminleri hakkında geleneği bozdu ve CNBC'ye altı ay içinde bir boğa işaretinin geri dönebileceğini düşündüğünü söyledi.

Öte yandan, geçtiğimiz Aralık ayında Bitcoin’in gerçek değerinin 13800 – 14800 dolar aralığında olduğunu ileri süren Fundstrat stratejisti ve ünlü Bitcoin boğası Tom Lee, Aralık ayında yükselen bir fiyat için zaman dilimi vermeyi bırakacağını söyledi.Şimdi Ağustos ayında kripto para piyasasında bir U dönüşü görülebileceğini iddia etti.

Ayrıca dijital paranın 200 haftalık hareketli ortalamasının üzerinde tutunduğunu belirterek Bitcoin için olumlu teknik göstergelere dikkat çekti.

    "Bitcoin 4.000 $ tutarında tutunursa, Ağustos ayına göre 200 günlük [hareketli ortalama] seviyesini geçecek, ve bu da 2018’in sonlarındaki fiyat çöküşü sırasında kaybettiği zemini geri kazanmasına yardımcı olacak.

Kasım ayının ortalarında Bitcoin Cash’in (BCH) çekişmeli sert çatalına atıfta bulunan Lee, “Bence gerçekten onarılması gereken zararın 6.000 $ 'dan 3.100 $' a düşmesi olduğunu düşünüyorum." dedi.

    “Yatırımcının güvenini ve pazardaki dinamikleri gerçekten baltaladığını düşünüyorum.”

Son zamanlarda bildirildiği gibi, Bitcoin yatırımcılara Şubat ayına kadar ortalama getiri artışı yüzde 0.5 civarında bir kazanç sağlamaya başlamıştı. Bu bu oran azaldı, günlük rakamlar yüzde 0,2'ye yaklaşırken, bazılarında taze ayı piyasası düşüşünün yakın olacağını düşünmeye yol açtı.

Aralık 2017'de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20.000 $ 'a yükseldiği için, Bitcoin tarihinin en uzun ayı piyasasını gördü ve müteakiben düşük fiyatları ortalama 3.100 doların üstüne çıktı.

Aralık ayında, diğer piyasa analisti Tone Vays daha yoğun bir uyarı verdi; bu durum düşüş eğilimi kesin olarak sona ermeden BTC / USD'nin 1.000 $ 'a düşmesini öngördü.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ