Tom Lee: “Boğa piyasası muhtemelen başlıyor demektir.”

Tom Lee Açıkladı, "Boğa Sezonunun Başlıyor Olabilir"

Fundstrat Global Advisors kurucusu Tom Lee 19 Nisanda verdiği ropörtajda, şirket olarak geliştirdikleri Bitcoin Misery Index’in şu anda gösterdiği rakamları, ayı piyasasında hiç görmediklerini belirtti.

Görüşme sırasında Lee, 2018 yılına kadar BMI'nin 50'nin üzerinde olmadığına ve son zamanlarda 89 değerine bulunduğuna dikkat çekti. Lee'ye göre, 67'nin üzerindeki değerler bir ayı pazarında hiç gerçekleşmedi.

Lee sonuçlandırdı:

    “Boğa piyasası muhtemelen başlıyor demektir.”

Yine de, göstergenin bu kadar yüksek bir değere sahip olduğunu belirtti. Lee, bu gibi durumlarda düşüşün ortalama %25 olduğunu ve kısa vadede pazarın bir rüzgar görebileceğini iddia ediyor.

Lee ayrıca, Bitcoin’in yakın zamanda 200 günlük hareketli ortalamayı kırdığına ve bitcoin’in iyileşmesinin beklenenden daha hızlı gerçekleşeceğine inandığına dikkat çekti.

Lee, bu kopuşun bu zamanda, iyileşmenin geçmişte olduğundan daha farklı olmayacağı ve bu Bitcoin'in kolayca yeni seviyelere çıkabileceği anlamına gelebileceğini belirtti. Yine de, bu yıl madeni para için yeni seviyelere ulaşılıp ulaşılmayacağı sorulduğunda, Lee, ulaşılacağına inanırken, ne zaman olacağını bilmediğini söyledi.

Lee'ye göre, kripto pazarında son trend eğilimi için çeşitli nedenler var. Örneğin, eski ve zengin Bitcoin cüzdanlarının BTC eklemeye başladığını ve kripto değişim hacimleriyle birlikte işlem faaliyetlerinin artmaya başladığını belirtti.

Cointelegraph'ın Ocak ayında bildirdiği gibi, birçoğu uykuda olan aktif Bitcoin cüzdanlarının sayısı yükselişe geçti.

Bu haftanın başlarında, dijital varlıklar fonu Adamant Capital, kripto para birimi ayı piyasasının düşmekte olduğunu ve son aşamasında olduğunu iddia eden bir rapor yayınladı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ