Tom Lee, en büyük kenevir odaklı hisse senetlerinin çökmesini kripto mani ile karşılaştırıyor

Tom Lee Bitcoin’i Kenevir Odaklı Hisse Senetleriyle Karşılaştırdı

Fundstrat'ın Tom Lee'sine göre, Bitcoin'in kendevir odaklı hisse senetleriyle çok ortak noktaları var. Önde gelen finansal analist ayrıca CNBC'nin " Closing Bell" ismli yayını sırasında en iyi kripto para birimi ve dot-com balonu arasında paralellikler çizdi. Lee yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullanıyor:

“Artan bir talep olabilir, ancak birisi gerçekten değeri düzgün bir şekilde yakalayabilene kadar, sürdürülebilir getiri ve eşitlik üreten bir şey yaratmak zor olacak.”

Yabancı Kenevir Odaklı Hisse senetlerinin Çökmesi

Lee, kenevir odaklı hisse senetlerinin Bitcoin'in 2017 sonundaki tarihi ralliden sonra gelen yüsek seviyeden düşmesine benzer olduğuna inanıyor. Tilray'ın hisseleri Eylül 2018'de değerinin iki katından fazla arttı, ancak benzeri görülmemiş rallinin sonunda 2018'de yüksekten uçtuktan sonra, Tilray (TLRY) ve Aurora Cannabis (ACB) herhangi bir iyileşme belirtisi olmadan yeni düşük seviyelere gerilemeye devam ediyor. Bu hisse senetlerinin her ikisi de bu yıl hisse başına kazanç (EPS) noktalarına göre yüzde 75 ve yüzde 60 düştü.

Kenevir şirketleri tedarik zinciri sorunları ve düzensiz yasalar nedeniyle para kaybetmeye devam ediyor. Lee, işletmeler neredeyse hiç kar elde etmeden büyümeye devam ettiklerinde sektörün "kârsız refah" aşamasında olduğunu düşünüyor.

Ortak Engeller

Bununla birlikte, Lee kenevir balonunun zaten patladığını hiç söylemedi. 2018'de Wall Street boğası Mike Novogratz, gün ışığında Tilray'ı kısaltmasına rağmen yaklaşık beş yıl içinde "canavar kenevir işi" görmeyi beklediğini söyledi.

U.Today tarafından bildirildiği üzere SEC avukatı Owen Donley kriptoyu kenevir odaklı hisse senetleriyle karşılaştırdı. Her iki endüstrinin de dolandırıcılık ve aşırı fiyat oynaklığı üzerine düzenleyici kesinlikten rahatsız olduğunu iddia etti.

Kripto ve kenevirin kendi sorunları olsa da, her ikisinin de büyük bir büyüme alanı var.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ