Tom Lee, BTC

Fundstat şirketi kurucu ortağı ve stratejisti Tom Lee, 18 Ocak günü CNBC ile yaptığı röportajda Bitcoin'in (BTC) bu yılın sonuna kadar 25.000 $ 'a ulaşacağını ön gördü. Lee, daha önce yaptığı tahminde ise BTC'nin bu seviyeye 2022 yılında ulaşacağını ön görmüştü.

Wall Street stratejisti CNBC'ye bugün 2022 yılına kadar BTC'nin 125.000 $ 'lık bir seviyeye ulaşacağını söyledi.

Lee'nin kehaneti kripto pazarında çok hızlı bir haftanın ardından geldi ve BTC'nin 10.000$ aşması pazarın ani çöküş yaşadıktan sonra Aralık 22'den daha düşük bir seviyeye geldiğini gösterdi. Aralık ayında ki düşüş sadece günler önce Bitcoin 20.000$ aştıktan sonra gerçekleşmişti. Lee, bu hafta 9.000$ seviyelerini test eden Bitcoin'in yıl içerisinde birkaç katını test edeceğini ön görüyor.

"Bitcoin'in en düşük seviyesinin 9000$ olması bekleniyor ve bu seviyedeki agresif alıcılar olacağız bizler olacağız. 9000$ seviyesini 2018'deki en büyük satın alma fırsatı olarak görüyorum."

Lee, Ethereum ve Ethereum Classic'in yıl sonuna kadar yaklaşık %90 büyümeye ve NEO'nun %50 civarında büyüme göreceğini tahmin ederek çeşitli altcoinler için tahminler de sundu.

2017 yılına baktığımızda market içerisinde yer alan coinler zaten en az 2X oranında büyüme kaydettiler. Ethereum'un 6000$ seviyelerini görmesini kişisel olarak ben de bekliyorum fakat bu oran daha fazlada olabilir. Yakın zamanda ki Ethereum üretimi için kurulan tesisler hashrate ve madencilik zorluğunun bir anda katlanmasına sebep oldu biliyorsunuz az olan şey değerlenir ve Ethereum ilerleyen zamanlar da çok zor üretilecek.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ