Tom Lee' ye göre Bitcoin büyük bir çöküş yaşayabilir.

Tom Lee

Kripto para dünyasının önemli isimlerinden olan Tom Lee 20 Şubat tarihinde BtcTurk sponsorluğunda İstanbulda Blockchain Economy İstanbul Summit’e konuşmacı olarak katılacak. Tom Lee'nin yatırım ve analiz şirketi Fundstrat Global Advisors, müşterilerini yakında kripto para piyasasında ciddi düşüşler olabileceğini ve ayı piyasasının devam edebileceği konusunda uyardı.

Bitcoin Büyük Bir Çöküş Yaşayabilir.

Şirketin stratejisti olan Robert Sluymer piyasadaki dalgalanmaları göz önüne alarak yaptığı tahminde Bitcoin ve alternatif kripto para birimlerinin ilerleyen süreçte daha fazla değer kaybedebileceğinin altını çizdi.  Şirketin stratejisti Sluymer BTC/USD fiyatındaki düşüş sinyalleri ile ilgili bu açıklamayı yaptı;

“Bitcoin ve kripto paralar için fiyat altyapısı şimdilik güçsüz görünüyor ve altcoinler ile Bitcoin’de önümüzdeki günlerde daha da düşük seviyeleri göreceği ihtimali öne çıkıyor.”

Tom Lee’nin yatırım ve analiz şirketi Fundstrat Global Advisors, kripto para piyasasında özelliklede Bitcoin'in geleceği hakkında yaptığı iyimser anlatımlarla tanınan bir şirket. Ancak son dönemlerde şirketin bu iyimser tavrının giderek azalmaya başladığı hissediliyor. 

Yatırım ve analiz şirketi Fundstrat Global Advisors'un Ceo'su Tom Lee geçtiğimiz yılın aralık ayında artık BTC/USD ile ilgili olarak halka açık tahminlerde bulunmayacağını bildirdi. Ancak Fundstrat'ın Ceo'su Tom Lee, önceden yaptığı açıklamalarında Bitcoinin fiyatının 25 bin doları bulabileceğini ifade etmişti. 

20 Şubat tarihinde İstanbul’da Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenecek olan Uluslararası Blockchain Economy Istanbul Summit‘te Türkiye, Avrupa, aynı zamanda Orta Doğu ve Orta Asya ülkelerinden Blockchain ve kripto paralarla ilgili yatırımcılar, mühendisler ve profesyoneller yer alacak. Blockchain Economy İstanbul Summit’te Tom Lee'nin yanı sıra Tim Draper da konuşmacı olarak yer alacak.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ