Bitcoin değerlemesi hakkındaki iyimserlik şu anda kaçınılmaz.

Tom Lee’den Yeni Açıklama: Bitcoin, Dow Jones’dan Önce 40.000 Dolara Ulaşabilir

Bitcoin değerlemesi hakkındaki iyimserlik şu anda kaçınılmaz. Bitcoin’in yılbaşından bu yana gerçekleşen artış yüzde 40 olarak kaydedildi ve 9 Şubat'ta yüzde 42,14 oldu. Böyle bir senaryo, Bitcoin’in gelecekteki piyasa hareketiyle ilgili tahminlerde ve spekülasyonlarda kaçınılmaz bir artışa neden oldu.

CNBC’nin Power Lunch segmentiyle ilgili yakın tarihli bir röportajda, Fundstrat’ın Tom Lee'si piyasa temellerinin bu yıl Bitcoin için kaçınılmaz bir şekilde yükseldiğini vurguladı.

Yazının ayzıldığı sırada Bitcoin 10.350 dolara yükseldi ve yeni 2020 ATH’si oluşturdu. Lee, yaklaşan Bitcoin yarılanması gerçekleştiğinde, yeni bir ATH olasılığının zamanla arttığına inanıyor.

Pazardaki büyük katalizörlere hitap eden Lee, geçen yılki Bitcoin’in rallisinin Facebook’un kendi kripto projesi Libra’yı tanıtmasından sonra Washington’un müdahalesiyle muhtemelen durdurulduğunu iddia etti. Bir analistin bakış açısından, Bitcoin’in günlük grafikte 200 günlük hareketli ortalamanın üzerindeki dalgalanması, küresel finansal danışman tarafından büyük bir yükseliş işareti olarak belirlendi. Geçmişte, Bitcoin'in 200 hareketli ortalamayı kırdıktan sonraki ortalama kazançları yüzde 190'ın üzerindeydi, bu da analistlere Bitcoin'in mevcut yükseliş momentumu hakkında güvence verdi.

Bir fiyat hedefi hakkında soru sorulduğunda Lee, Dow Jones ve Bitcoin arasında bir karşılaştırma yaptı.

Yazının yazıldığı sırada Dow Jones'un fiyatı 29.276 dolardı ve Lee, DJI’nin değerlemesinin Bitcoin'den önce 30.000 dolara ulaşacağını iddia etti.

Ancak, Fundstrat’ın Tom Lee, DJI 40.000 dolara ulaşmadan önce Bitcoin’in ulaşacağını ifade etti. Bitcoin grafiklerini yakından gözlemlerken, değerleme geçtiğimiz hafta 200 hareketli ortalamanın üzerinde konsolide etmeyi başardığı için dünyanın en büyük dijital varlığı için bu yıl tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Ayrıca, 50-MA ve 200-MA'nın grafiklerde bir golden crossun tamamlanmasıyla ilgili bir crossover'a yaklaştığı da kaydedildi.

 200 hareketli ortalamanın aktif desteği ve golden cross’un tezahürü ile birleştirilen Bitcoin, 2020'nin sonuna kadar yeni bir ATH de kaydedebilir. Ancak, yükseliş momentumunun, Mayıs yarılanmasından önce ve sonra güçlü bir şekilde toplanması gerekiyor..

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ