Tom Lee, "Blockchain Economy İstanbul Summit" etkinliğinde yaptığı açılış konuşmasında kripto para birimlerinin 2019 yılı içerisindeki görünümü hakkında öngörülerini belirti.

Tom Lee İstanbul’da Yaptığı Konuşmada 2019 Yılının Harika Olacağını Belirtti

Bugün sabahın sattlerinde başlayan dünyanın dört bir yanından katılan kripto para piyasasının bir çok ünlü ismi etkinlikte önemli açıklamalara imza attı. Türkiyeden ve dünyadan binlerce kişinin katıldığı kripto para ve blokchain teknolojisinin ele alındığı "Blockchain Economy İstanbul Summit" etkinliğinde Tom Lee, yaptığı açılış konuşmasında kripto para birimlerinin 2019 yılı içerisindeki görünümü hakkında öngörülerini belirti.

Piyasa analizi ve yatırım danışmanlığı şirketi Fundstrat kurucu ortaklarından olan Tom Lee, 2018 yılında kripto para birimlerinde sürekli düşüş yaşamasına rağmen, 2019 yılında kripto para sektörünü ''harika bir yılın'' beklediğini söyledi.

2018 yılında kripto para sektöründeki zorlukların sebeplerden birisi şüphesiz fork savaşları oldu.

Lee katıldığı etkinlikte şu değerlendirmeleri yaptı:

"Kripto para birimleri piyasası 2018'de çok kötü bir yıl geçirdi, bu yüzden birçok kişinin kripto para birimleri piyasalarına olan güvensizliğini anlayabiliyorum fakat 2019 kripto para birimleri fiyatları ve blockchain endüstrisi için harika bir yıl olacak."
"Bitcoin fiyatı 2017'de 20 bin dolarla rekor düzeylerine ulaştı fakat 2018'e geldiğimizde Bitcoin fiyatı ortalama 6,000 dolar düzeylerinde seyretti ve yılın sonunda da 4,000 dolara gerileyerek piyasada genel olarak güvenin kırılmasına yol açtı.
"Benim bakış açımda, 2018'in kripto para birimleri için bu denli zorlu olmasının nedeni beklentilerin çok yüksek olmasıydı. Bitcoin fiyatının 2017 yılında yükselmesinin yanında çeşitli sorunlar da ortaya çıkmaya başladı.

ICO projelerinin sermayelerinden kaynaklı olarak 2018 yılında beklentilerin çok yüksek olduğuna değinen Lee, çöküşün gerçekleştiğini ve beklentilerin karşılanamadığını aktardı.

Kripto para sektörü için 2019 yılının iyi bir yıl olmasında çeşitli faktörlerin etkili olacağını düşündüğünü belirten Lee, buna ek olarak 2019 yılında karşımıza çıkacak bazı yenilikler de var. Tom Lee' ye göre bu yıl özellikle makro piyasalar kripto para piyasası ile oldukça yakın bir pozisyona geçti.

Lee, kripto para sektöründe 2018 yılındaki gibi benzer bir düşüşün 2015 yılında gerçekleştiğini, bu düşüşün aslında insanlar için alım fırsatı olduğunu ancak birçok kişinin bu fırsatı değerlendirmediğini belirtti.

2019 yılının kripto para sektörü için ikinci büyük etmen olarak küresel yatırımcıların 2019 yılında kripto paralara yapacağı yatırım olduğunu belirten Lee doların değerinin düştüğü zamanlarda kripto para birimlerindeki değer artışının mantıklı olduğunu belirtti.

Yeni neslin gelişen teknoloji ile birlikte iyice dijital bir hal almaya başladığını belirten Lee, herkesin kendine ait bir kripto para cüzdanına sahip olması durumunda kripto para piyasasındaki artışın %200 olabilme ihtimaline sahip olduğunun da altını çizdi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ