Fundstart'taki araştırma başkanı Thomas Lee, Bitcoin’in önümüzdeki yıllarda büyük ölçüde artacağına inanıyor. Gelecek yıl kripto için bu yıldan daha iyi olması gerektiğini söyledi.

Tom Lee

2019 sona erdiğinde, birçok kripto uzmanı gelecek yıl için Bitcoin ve genel kripto endüstrisi hakkında tahminlerde bulunuyor. Fundstart’ın Tom Lee'si de Bitcoin’in geleceği konusunda iyimser.

Tom Lee, Bitcoin'in Sonunda 250.000 Dolara Ulaşacağına İnanıyor

Daha önce Tim Draper, Bitcoin'in 2022'nin sonuna kadar 250.000 dolara ulaşacağını tahmin ediyordu. Tom Lee, CNBC ile yaptığı bir röportajda Tim'in tahmini hakkında soru sorulduğunda, iki yıl içinde olmasa da Bitcoin’in 250.000 dolara ulaşmasının mümkün olduğunu söyledi. Lee, önümüzdeki birkaç yılın Bitcoin için oldukça iyi olacağına ve kitlesel başarıya ulaşacağına inanıyor. Lee, 2020'nin kripto için 2019'dan daha iyi bir yıl olacağına inanıyor.

Bitcoin 7.000 Dolar Civarında Seyretmeye Devam Ediyor

Bitcoin fiyatı, Mayıs ayından bu yana geçen ay iki kez 7.000 doların altına düştü. Önde gelen kripto para birimi şu anda 7.100 doların üzerinde işlem görüyor. Kısa tahmin hala düşüş eğiliminde. Daha önce, Çinli yetkililer, kripto ile ilgili işletmeler üzerinde, Bitcoin fiyatının altı ayın en düşük seviyesine düşmesine denk gelen bir baskı olduğunu açıkladılar. Bununla birlikte, Bitcoin meraklıları kripto para biriminin geleceği hakkında olumlu düşünüyor. Daha önce Tim Draper, Bitcoin’in yarılanma olayından sadece altı ay sonra 250.000 dolara ulaşacağını ve para biriminin kitlesel olarak benimsenmesinin artacağını öngördü.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ