Bu yazımızda sizlere TomoChain (TOMO) Nedir sorusunun cevabını vermeye çalışacağız. Tam bir TomoChain incelemesi arıyorsanız ve TOMO hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, bu kılavuz tam size göre.

TomoChain (TOMO) Nedir? İşte Tüm Ayrıntılarıyla TomoChain (TOMO)

Bu yazımızda sizlere TomoChain (TOMO) Nedir sorusunun cevabını vermeye çalışacağız. Tam bir TomoChain incelemesi arıyorsanız ve TOMO hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, bu kılavuz tam size göre.

Size nasıl çalıştığını, onu ne için kullandığımızı ve ağ ve onun birincil varlığı TOMO için geleceğin nasıl göründüğünü göstereceğiz.

Ayrıca TOMO tokenlarının kullanım durumlarına ve uzun vadeli potansiyeline de bakacağız.

Bu TomoChain incelemesini dikkatlice okuyun.

TomoChain Nedir?

TomoChain, merkezi olmayan bir blok zinciri projesidir. Birçok blok zincirinin sahip olduğu ölçeklenebilirlik sorunlarını çözmeyi amaçlamaktadır.

Bunu TPS'yi (Saniyedeki İşlemler) artırarak yapar.

Ne yazık ki, Ethereum gibi büyük blok zinciri projeleri bile saniyede yalnızca 15 işlem gerçekleştirebilir. Bunu saniyede 6.000'e kadar işlemin yapılabildiği Visa veya Mastercard ile karşılaştırın.

TomoChain, birlikte çalışabilirlik sorunlarını çözmeyi hedefliyor ve Ethereum blok zinciri ile bilinen ölçeklenebilirlik sorunlarını çözmeye çalışıyor.

Ölçeklenebilirlik, ağ tıkanıklığını, işlem doğrulaması için uzun bekleme süresini ve bu sorunlarla birlikte gelen yüksek işlem ücretlerini içerir.

Birlikte çalışabilirlik, Ethereum'un çapraz zincir etkileşimi sağlamak için diğer blok zincirleriyle bağlantı kurma yeteneğini ifade eder.

Bunlar çok önemlidir çünkü blok zincirleri yıkıcı potansiyeli gerçekleştirmek için geniş ölçekte çalışmalıdır ve birlikte çalışmanın bir yolunu bulmaları gerekir. Blok zincirlerinin en önemli işlevlerinden biri, hesaplar arasında fonları taşıma ve kaydetme şekilleridir.

TomoChain, ölçeklenebilirlik sorununu sharding ve stake odaklı oylama çözümü yoluyla çözmeye çalışıyor. Bu, saniyede 5.000 işlem, 2 saniye işlem süresi ve kullanıcılar için düşük işlem ücretleri sağlayan bir TOMO blok zincirine yol açtı.

Geliştirme ekibi, shardingi başardığımızda TomoChain'in saniyede 20.000 ila 30.000 işleme ulaşabileceğini iddia ediyor.

TomoChain, merkezi olmayan uygulamalar (DApp) oluşturmak ve merkezi olmayan değer işlemi gibi diğer popüler blok zinciri kullanım durumlarına hizmet etmek için kullanılabilir.

TomoChain'in fikir birliği mekanizması Proof of Stake Oylamadır (POSV).

TomoChain projesi 1 Mart 2018'de başladı. TomoChain, proje için bir günde bir ICO (İlk Para Arzı) yoluyla 8.5 milyon dolar topladı. Bu token satışı sırasında, kullanıcılar TOMO'yu Ethereum (ETH) ile token başına 0,25 USD karşılığında satın aldılar.

TomoChain Mainnet

TomoChain, Aralık 2018'de ana ağını piyasaya sürdü. Bundan sonra, bağımsız bir zincire geçtiler, ana düğümler ve Teminat Kanıtı Oylama (POSV) eklediler.

Masternodlara geçiş, TOMO'yu kazılabilir bir para birimi yerine basılabilir bir para birimi haline getirdi.

Blokları oluşturmak ve doğrulamak için masternodları kullanırlar ve bunu basılmış TOMO ile telafi ederler. Şu anda 150 masternod var.

İlk iki yıl için tazminat her dönem için 250 TOMO (900 bloktur) olacak ve imzalanan blok sayısına göre ana düğümler arasında bölünecek.

İki yıl sonra, blok ödülü, masternode sahibi (% 40), masternode için oy veren herkes (% 50) ve TomoChain Foundation (% 10) arasında paylaştırılacak.

İlk sekiz yıl boyunca, 100 milyon TOMO'luk sabit arz var ve ilk sekiz yıldan sonra, 17 milyon TOMO daha blok ödüller için mevcut olacak.

Masternodlar konseyi ayrıca, toplam arzı her yıl 1 milyon TOMO'ya kadar artırmak için oy kullanabilir.

TOMO ücretleri, Ethereum işlemleri için ücretlendirilenlerin sadece %1'i kadardır ve TomoChain, Ethereum için 15 saniyelik işlemlere karşılık 2 saniyelik işlemlere sahiptir.

Ek olarak, TomoChain zaten saniyede 2.000 işleme ulaşabilir ve sharding sunulduğunda, saniyede en az 20.000 işleme çıkması gerekir.

Ethereum şu anda saniyede yalnızca 15 işlem gerçekleştiriyor.

TomoChain Nasıl Çalışır?

TomoChain ağı, ağı güvenli hale getirmek ve çalıştırmak için POSV mutabakat mekanizması adı verilen bir şey kullanır. TomoChain, consensusa varmak için madencileri kullanan Bitcoin'in aksine Staking'i kullanır.

Staking, madenciliğe benzer, ancak herhangi bir donanıma ihtiyaç duymaz.

Tek yapmanız gereken TOMO tokenlarınızı çevrimiçi olarak stake etmek ve ardından TomoChain ağını güvence altına aldığınız için bir ödül alırsınız.

Herkes TomoChain'i ödeyebilir, ancak şimdi ağda oy verilebilecek yalnızca 150 masternod var. TOMO token sahipleri bu masternodları seçer. Bu, mekanizmanın "Oylama" kısmıdır.

Ağın paydaşları, işlemleri otomatik olarak doğrulayarak ağın güvenliğini sağlar. Bu, tam bir ademi merkeziyetçilik ve sağlıklı bir ağ durumu sağlar.

Ne kadar çok insan TOMO'yu paylaşırsa, ağ o kadar iyi olur.

Bu nedenle, eğer varsa, kesinlikle pay almalısınız. Bu sadece kişisel kazançlar için değil, aynı zamanda ağın güvenliğini artırmak için de geçerlidir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ