Telegram Open Network'ün veya TON'un ardındaki topluluğun bugün Tokens ve TON blok zincirinin ücretsiz sürümünü piyasaya sürdüğü bildiriliyor.

TON Blockchain Telegram Olmadan Piyasaya Sürüldü

Telegram Open Network'ün veya TON'un ardındaki topluluğun bugün Tokens ve TON blok zincirinin ücretsiz sürümünü piyasaya sürdüğü bildiriliyor.. Mesajlaşma uygulamasını projeden hariç tutma kararı, ABD makamlarıyla yapılan düzenleyici mücadele ile ilgilidir.

Topluluk, TON blockchain'in ücretsiz sürümünü başlattı

Ağ kullanıcıları da dahil olmak üzere bağımsız bir ağ doğrulayıcı ekibi, yazılım geliştiricileri içeren TON topluluğu. Daha önce, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından zorlanmasına rağmen, ağı başlatmakla ilgileniyorlardı.

Bununla birlikte, rapora göre topluluk, 7 Mayıs'ta TON tokenlerinin ücretsiz sürümü de dahil olmak üzere ücretsiz TON blok zincirini bağımsız olarak başlatacağını duyurdu. Bu, TON blok zincirini “kanıtlanabilir şekilde merkezi olmayan bir blok zincir” olarak konumlandıracaktır.

Lansman sonrasında, TON blok zincirinin ücretsiz sürümü DOD'a doğru çalışan bir grup bağımsız kullanıcı tarafından doğrulanacak ve korunacaktır. Bu, tamamen ücretsiz TON Topluluğunun operasyonlarını yönlendirmek için tasarlanmış belgeye atıfta bulunan Ademi Merkeziyet Beyanı olarak bilinir.

Kolayca tahmin edilebileceği gibi, topluluk Telegram'ı lansmandan ayırma kararının Amerika Birleşik Devletleri'ndeki, muhtemelen yerel kripto para biriminin Gram  olarak adlandırılan satışlarından dolayı geldiğini belirtti. Sosyal medya şirketinin TON'un ilk yaratıcısı olduğunu unutmamak gerekir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ