Bitcoin ve kripto paraların pek çok kullanımı alanı bulunuyor.

Bu kullanım alanlarından birini de bağış faaliyetleri oluşturuyor. Şimdiye kadar çoğu tabiat olaylarında oluşan zararlar için kripto paralar kullanıldı.

Son olarak Bitcoin ve kripto para odaklı yardım faaliyeti Pasifik ada ülkesi Tonga için yapılıyor. Tonga’da geçtiğimiz ay meydana gelen sualtı yanardağının patlamasının ardından bir tsunami meydana gelmişti.

Tsunaminin meydana getirdiği yıkım gerçekten de çok büyük olmuş ve yaşanan felakette 3 kişinin öldüğü açıklanmıştı. Felakette ayrıca deniz altı kablosunun kopmasıyla da Tonga’nın dünya ile iletişimi kesilmişti. Yaşanan felaketin boyutlarının ne olduğu ise tam olarak bilinmiyor.

Felaketin boyutu bu kadar olunca kripto para topluluğu da konuya duyarsız kalmadı. Topluluk Tonga için bir kripto para yardım fonu oluşturdu.

Tonga yardım fonuna yüzlerce kişinin Bitcoin gönderdiği ifade ediliyor. Tongalı politikacı ve aynı zamanda kripto para savunucusu olan Lord Fositua tarafından kurulan Bitcoin cüzdanında 250’den fazla bağışla 40 bin dolardan fazla para toplandı.

Yapılan yardım miktarının zamanla artacağı ifade ediliyor. Dünya gündeminin odağında yer alan kripto paraların bağış faaliyetlerinde her zaman dikkat çektiğini bir kez daha hatırlatmakta fayda var.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ