Toplam aktif Bitcoin varlıkları ve ortalama işlem boyutu, Ekim 2021'in başından bu yana keskin bir şekilde arttı.

Toplam Aktif Bitcoin Varlıkları Ekim Ayında %19 Arttı

Toplam aktif Bitcoin varlıkları ve ortalama işlem boyutu, Ekim 2021'in başından bu yana keskin bir şekilde arttı.

Bitcoin'in zincir üzerindeki etkinliği, son iki hafta içinde hızlı bir şekilde toparlandı. Toplam aktif BTC varlıkları ve ortalama işlem boyutu, Ekim 2021'in başlangıcından bu yana keskin bir şekilde arttı. Glassnode tarafından yayınlanan son haftalık zincir içi analiz raporu, toplam aktif Bitcoin varlıklarının son hafta içinde 291.000'e ulaştığını gösteriyor ve bu da neredeyse arttı. Ekim başına göre %19. Öte yandan, medyan BTC işlem büyüklüğü 1,3 Bitcoin'in üzerine çıktı.

 

Uzun Vadeli Sahipleri Bitcoin Birikimlerini Artırdı

Uzun vadeli sahipler, Mart 2021'den bu yana BTC birikimlerini önemli ölçüde artırdı. Son yedi ayda, dünyanın en büyük kripto varlığının uzun vadeli sahipleri, varlıklarına 2.37 milyon Bitcoin ekledi. Aynı dönemde sadece 186,000 yeni dijital para çıkarıldı. Her gün zincirdeki bireysel katılımcıların sayısı olan aktif Varlıklar, bu haftaya kadar %19 artarak günde yaklaşık 291 bin aktif varlığa ulaştı. Bu değer, son boğa koşusunun başlangıcında 2020'nin sonlarından itibaren yapılan sayılarla eşittir. Daha aktif piyasa katılımcıları, erken aşamadaki boğa piyasaları sırasında varlığa artan ilgi ile tarihsel olarak ilişkilendirilmiştir. Glassnode, Eylül ortasından bu yana medyan işlem büyüklüğü 1,3 BTC'nin üzerine çıktı.

Uzun Vadeli Yatırımcılar Artık Toplam 13.28 Milyon Bitcoin'e Sahip

Glassnode'un son raporu, uzun vadeli bitcoin sahiplerinin, 57.000 doların üzerindeki fiyat artışına rağmen dijital varlıklarını satmaya istekli olmadığını gösteriyor. Uzun vadeli sahipler, Mart 2021'deki 10,91 milyona kıyasla şu anda toplam 13,28 milyon Bitcoin'e sahipler. Bitcoin'in döviz arz oranı son birkaç ayda keskin bir düşüş gördü. Glassnode raporuna, "Son 7 ayda HODling davranışı hakim oldu ve 2,37 milyon BTC, Kısa-Uzun Vadeli sahip eşiğini (~155 gün) geçti" diye ekledi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ