Dijital varlıklar yöneticisi CoinShares tarafından yapılan araştırmaya göre, Çin'deki bitcoin madencileri şimdi ağın işlem gücünün % 65'ini kontrol ediyor. Bunun dışında, Sichuan eyaleti yalnızca küresel hash gücünün % 54'ünü üretiyor.

Toplam Bitcoin Madenciliğinin % 65

Dünyanın en büyük bitcoin madenciliği makine satıcısı Bitmain'in hash gücüne göre pazar payı % 66 civarında. İngiltere'nin hash gücündeki pazar payı, son birkaç aydır sürekli düşüş gösteriyor.

Çin Bitcoin Madenciliğinin % 65’inden Sorumlu

Reuters ile paylaşılan Coinshares raporuna göre, Çin, toplam bitcoin madenciliğinin % 65'inden sorumlu ve bunun % 54'ü yalnızca Sichuan eyaletinde oluyor. % 35 bitcoin madencisinin geri kalanı ABD'den Rusya ve Kazakistan'a kadar yayılıyor. Çin'in hash gücü oranı haziran ayında % 60'tan fazla oldu, yaklaşık iki yıl önce hash gücünü izlemeye başladığından beri CoinShares tarafından kaydedilen en yüksek oran.

Bitmain Pazar Payı % 70'den% 66'ya Düşüyor

Ağın lider kripto para biriminin hash gücü, Haziran ayından bu yana % 80 arttı. Bununla birlikte, en büyük oyuncu Bitmain’in hash gücüne göre pazar payı Haziran ayından bu yana % 70’ten % 66’ya düştü. Daha önce, Bitmain’in rakibi Canaan, halka arzını ABD pazarında başarıyla başlattı. Son zamanlarda, Çin kendi merkezileşmiş dijital yuanını piyasaya süreceği için ülkedeki kripto işletmelerine baskı uyguluyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ