Solana, yan kuruluşu Solana Mobile aracılığıyla amiral gemisi Web3 telefonunu memnuniyetle karşıladı.

Topluluk, İlk Web3 Odaklı Telefonu Oluşturmak İçin Solana Duyurusuna Tepki Gösteriyor

Solana, yan kuruluşu Solana Mobile aracılığıyla amiral gemisi Web3 telefonunu memnuniyetle karşıladı. Bazıları ürünün bir "Web3 iPhone" olduğunu söylerken, diğerleri performans sorunlarına odaklanmadığı için ağda dalga geçti.

Solana Labs'ın cep telefonu geliştirme kolu Solana Mobile, ilk Android telefonu Saga'yı New York'ta tanıttı. Geleneksel cep telefonlarından farklı olarak bu cihaz, kişinin dijital varlıklarına ek olarak Web3'e erişmesini sağlar.

Solana yan kuruluşu, Saga mobile dışında, Solana Mobile Stack SDK'yı  yazılım geliştirme kiti de geliştirdi. SDK, geliştiricilerin Solana tabanlı DApp'ler için mobil tabanlı veya mobil destekli özellikler oluşturmasına olanak tanır. Araç ayrıca geliştiricilerin, Tohum Kasası ile birlikte özel anahtarları ve tohum sözcüklerini veya sırları uygulama katmanından ayıran bir "Güvenli Öğe" kurmasını sağlar.

Solana Yeni Ürünü Saga Cep Telefonunu Duyurdu

Solana Mobile Stack artık geliştiricilerin kullanımına açıkken, Saga telefon 100$'a ön siparişle sunuluyor. Teslimatlar, 2023'ün başlarında başlayacak ve tahmini satın alma fiyatı 1.000 ABD Doları olarak belirlendi .

Solana Mobiles, telefonu ve SDK'sını test edebilmeleri için geliştiricilere ilk siparişlere öncelik vereceğini belirtiyor. Ön sipariş verenler, Saga telefonunun amiral gemisi NFT'si olan Saga Pass'ı alacaklar. Yönetim belirteçlerine benzer şekilde, NFT “SMS platformunun yönünü etkilemede” faydalı olacaktır.

Saga, Google, Apple ve Intel gibi şirketlerle çalışan en iyi Android geliştirme firması olan OSOM tarafından tasarlanmış ve üretilmiştir. Solana kurucu ortağı Raj Gokal, Saga adının seçimiyle ilgili olarak, bunun “kripto hikayesinin hala yazıldığını” yansıttığını söyledi. Bu arada kurucu ortak Anatoly Yakovenko, Saga'nın büyüyen akıllı telefon ve dijital varlık pazarlarına hitap edeceğini söyledi.

Twitter Topluluğu Tepkisi

Duyurunun ardından Twitter topluluğu telefona verdiği farklı tepkileri paylaştı. Vinny Lingham gibi iyimserler, Saga'yı bir Web3 "iPhone anı" olarak adlandırdı ve Yakovenko'ya gelişimi için teşekkür etti. Benzer şekilde, David Ticzon buna "Web3'ün Apple'ı" adını verdi.

Diğerleri ise Solana'nın gelişimini Ethereum'unkiyle karşılaştırma şansını yakaladı. Thesolmane, Solana bir Web3 telefonu piyasaya sürerken Ethereum'un "yıllardır yenilik" konusunda yetersiz kaldığını söyledi. Aynı şekilde Nathanweb3, Saga'nın Solana'yı Ethereum'a daha da büyük bir rakip yaptığını söyledi. Bir başlıkta, Solana'nın geliştiricilerinin Ethereum'un zayıf yönlerinden öğrenmeye hevesli olduklarını ve bunları kullanıcı deneyimini geliştirmek için kullandıklarını açıkladı.

Bu arada, Metamaxie gibi eleştirmenler, ağın neden telefon üretimine yöneldiğini sorguladı, ancak güvenilirliği ormandaydı. Solana'nın yalnızca bu yıl içinde tokenin fiyatına zarar veren beş kesinti yaşadığını hatırlayın.

Cardano'dan Charles Hoskinson da, telefonu yeniden başlatmanın yedi Discord arkadaşı gerektireceğini söyleyerek darbeyi gönderdi. Ağın performans sorunlarını ima ediyor ve muhtemelen telefonda çoğaltılacaklarını söylüyordu.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ