Litecoin (LTC), %12'den fazla ralli yaparak ve 90 doları aşarak daha geniş pazar konsolidasyonuna meydan okuyor.

Topluluk Yaklaşan LTC Yarılanması Konusunda Heyecanlanırken Litecoin %15 Arttı – Fiyatlar ATH

Litecoin (LTC), %12'den fazla ralli yaparak ve 90 doları aşarak daha geniş pazar konsolidasyonuna meydan okuyor.
Analistler, LTC fiyatının bu yıl Ağustos 2023'te yarıya indirilmesinden önce 130-150 $'a yükselmesini bekliyorlar.

Bitcoin (BTC) ve daha geniş kripto piyasası, geçen haftaki piyasa rallisinden sonra bir ara vermiş olsa da, muazzam bir güç gösteren bir altcoin var. Son 24 saatte Litecoin (LTC) %15 artışla 90$ seviyesini geçti.

Basın tarihi itibariyle Litecoin (LTC), 6.63 milyar dolarlık piyasa değeriyle 91.45 dolardan işlem görüyor. 2023'ün başından beri Litecoin, yatırımcıların radarında ve Şubat 2023'te 2023'ün en yüksek seviyesi olan 102 dolara ulaştı. Ancak altcoin, zirvesinden %30'dan fazla düzeltme yaptı ancak Mart ortasından itibaren bir kez daha yukarı doğru hareket ederek yörüngesini tersine çevirdi.

Litecoin fiyat rallisinin ana katalizörlerinden biri, bu yıl Ağustos 2023 civarında planlanan yarılanma olayı olabilir. Halving olayları genellikle dolaşımdaki kripto para biriminin arzını azaltır ve böylece fiyatını yükseltir.

Bununla birlikte, Litecoin'in (LTC) halving döneminde ve çevresindeki tarihsel performansına bakalım. Önceki gönderilerinden birinde Rekt Capital, LTC'nin halving öncesi güçlü bir toparlanma eğilimine sahip olduğunu açıkladı. Kripto analisti şunları yazdı:

Halving 1'den önce #LTC 122 gün dibi gördü ve +%820 yükseldi.
Halving 2'den önce, LTC 243 gün dibe vurdu ve +%550 yükseldi.
Benzer şekilde analist, Litecoin fiyatının halving dönemlerinden sonra daha da güçlendiğini açıklıyor. Aslında, yarılanma öncesi yerine yarılanma sonrası daha fazla toplanma eğilimindedir. O yazdı:

1 Halving'in ardından #LTC +%14200 ralli yaptı.
Halving 2'den sonra LTC +%1574 yükseldi.
Litecoin Daha Fazla Yükselecek mi?
Yukarıdaki verilerden Rekt Capital, halving öncesi rallinin zamanla uzadığı sonucuna varıyor. "Yaklaşan bu #LTC Yarılanma Öncesi rallisi, önceki PH rallisinden iki kat daha uzun sürerse, bu ralli ~365 gün sürecek ve bu da Mayıs 2023 zirvesiyle birleşecek" diye yazıyor.

Geçmiş performansların yalnızca bilinçli bir tahminde bulunmak için referans amaçlı olduğunu unutmayın. Ancak, asla gelecekteki getirileri garanti etmezler ve bu nedenle buna göre görüleceklerdir.

Bazı piyasa analistleri, Litecoin (LTC) fiyatının bu yıl yarıya inmeden önce 130-150 dolar arasında yükselebileceğini öne sürüyorlar. Şimdilik, Litecoin için ani direnç 2023'ün en yüksek seviyesi olan 102 $ olacaktır. Bunu güçlü hacimlerle başarılı bir şekilde kırarsa yarılanmadan önce yeni zirveler görebiliriz.

Bugünün fiyat hareketi, Litecoin'in (LTC) daha geniş pazar istikrara kavuştuğunda bile önemli fiyat artışı gördüğünü açıklıyor. Ayrıca, Bitcoin'in fiyat momentumundan da ayrılıyor ve güçlü bir yükseliş eğilimi, yatırımcıların gelecekteki beklentilere güvendiğini gösteriyor.

Litecoin her zaman Bitcoin'in altınının gümüşü olmuştur ve blok zinciri, ödemeleri daha hızlı yapmasıyla bilinir. Ayrıca, Litecoin'in sosyal artı pazar etkinliği yeni bir zirveye ulaştı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ