Çığ tabanlı merkezi olmayan finans (DeFi) protokolü Trader Joe, DeFi'nin en ciddi kusurlarından birini en aza indirmenin bir yolunu bulduğunu iddia ediyor: kalıcı kayıp.

Trader Joe

Çığ tabanlı merkezi olmayan finans  DeFi protokolü Trader Joe, DeFi'nin en ciddi kusurlarından birini en aza indirmenin bir yolunu bulduğunu iddia ediyor: kalıcı kayıp.

Geliştiriciler, Salı günü adı verilen ek bir değişken ücret takas özelliği ile Likidite Kitabının (LB) kullanımını, "Yatırımcılara sıfır veya düşük kaymalı işlemler sağlayın" konulu yeni yayınlanan bir raporda açıkladılar Quant geliştiricileri ve araştırmacıları Adam Sturges, TraderWaWa, Hanzo ve JOE v2 Liquidity Book Louis'i yazan yazılım mühendisi.

Trader Joe's, yeni stratejinin "diğer DEX'lerde çok sayıda likidite sağlayıcısının  LP maruz kaldığı piyasa türbülansı sırasında" kalıcı kayıpları azaltacağını söyledi.

Kalıcı kayıp, tokenlerin teşvikleri artırmak için ödünç verildiği bir yatırım türü olan verim çiftçiliğinin bir parçası olarak bir likidite havuzuna dayalı otomatik bir piyasa yapıcısına yatırıldıktan sonra token fiyatı değiştiğinde meydana gelir.

Dijital varlık yönetimi firması IDEG'in baş yatırım sorumlusu Markus Thielen'e göre, kurumsal yatırımcıların DeFi alanına karşı temkinli olmasının nedenlerinden biri de bu. Thielen dedi ki:

“Trader Joe'nun v2 teknik incelemesinin yeni bilgiler sunduğunu ve likidite sağlayıcılarının alım satımları kolaylaştırmak için 30bps ürettiğini itiraf etmeliyim ki bu, gelecekteki büyüme belirsiz olduğunda bu sektör için çekici bir getiri. v2'nin şu anda ne kadar likidite çektiğini ve Trader Joe'nun TVL'sinin nasıl gelişeceğini görmek istiyoruz."

Gazeteye göre, Trader Joe'nun Likidite Kitabı  LB, bir varlık çiftinin likiditesini sabit bir fiyattan işlem gören fiyat kutularına organize eden bir tür likidite havuzudur .

LB, önemli piyasa oynaklığı durumunda LP'ler ödeyerek yatırımcıları geçici kayıplardan korumak için yeni bir değişken takas ücreti önererek ani fiyat dalgalanmalarına yanıt olarak likiditenin daha verimli bir şekilde yönetilmesini sağlar.

Trader Joe'nun LB'si ayrıca sıfırdan düşük vardiyalı işlemler sunarak yatırımcıların daha iyi alım oranları elde etmelerini sağlar.

Doğru yapılırsa, bu büyük bir atılım olabilir. DeFi. Yakın tarihli bir araştırmaya göre, geçici kayıplar takas ücretlerini aştığı için, Değiştirilebilir v3 LP'lerin yarısından fazlası piyasa kargaşası sırasında para kaybeder.

THORChain, daha sonra kalıcı kayıp koruması ile LP mevduatları sağlayan başka bir DeFi sistemidir. İlk 100 gün  bu noktadan önce kısmi koruma ile.

Trader Joe protokolünün kendisi, Avalanche akıllı sözleşme platformu üzerine inşa edilmiş bir “tek duraklı merkezi olmayan ticaret platformudur”. TVL protokolüne kilitlenen toplam değeri 191 milyon dolar ile birlikte, şu anda Avalanche'daki en büyük merkezi olmayan borsadır (DEX).

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ