Blockchain teknolojisi birçok sektörde devrim yaratıyor ve yakın zamanda Tradewind, değerli metal piyasasında şeffaflığı artırmak için kendi blok zinciri uygulaması Tradewind ORIGINS'i piyasaya sürmeye karar verdi.

Tradewind, Değerli Metaller Piyasasında Şeffaflığı Artırmak İçin Blok Zincirini Kullanıyor

Blockchain teknolojisi birçok sektörde devrim yaratıyor. Yakın zamanda Tradewind, değerli metal piyasasında şeffaflığı artırmak için kendi blok zinciri uygulaması Tradewind ORIGINS'i piyasaya sürmeye karar verdi.

Finansal piyasalar yavaş yavaş blok zinciri teknolojisine doğru kaymaya devam ediyor. Benzer bir adım, blockchain uygulamasını başlatmaya karar veren finans teknolojisi şirketi Tradewind Markets tarafından da atıldı.

Tradewind ORIGINS, kullanıcıların fiziksel varlıklar için sayısallaştırma yoluyla hesaplanıp mobilize edilmeleri için alım satım yapmalarına ve anlaşmalar yapmalarına yardımcı olacak blok zinciri uygulaması. Bu uygulama, değerli metallerin alım satımı ile ilgilenen yatırımcılara tedarik zinciri menşei sağlamak için kullanılacak.

Tradewind ORIGINS ESG Standardlarını İzleyecek

Tradewind ORIGINS, çeşitli kıymetli metaller hakkında madenciliğin yapıldığı alanın adı ve yeri ile ilgili bilgi sağlayan mevcut ürün VaultChain ile birlikte çalışacak. Platform, Royal Canadian Mint ve diğer madencilik şirketlerini içeren birkaç büyük endüstri katılımcısı ile birlikte tasarlanmış durumda.

Değerli metal madencileri, madencilik için Ekonomik, Sosyal ve Yönetişim (ESG) standartlarını takip ediyorlar ve madencilerin bu performans standartlarına dayanarak karar vermeleri için önemli hale gelmiş durumdalar. IEX Group, Sprott Inc., Goldcorp, Agnico Eagle Mines Ltd. iş yatırımcıları olarak bu standartları izliyor.

Tradewind ve Katkısı

Tradewind blockchain uygulaması üreticilerin metal piyasalarını herhangi bir pazar katılımı gerektirmeden veya operasyonel ve üretim süreçlerinde pahalı değişiklikler yapmadan seçmelerine yardımcı olacak. Tradewind, yeni uygulamalar oluşturma ve pazar için malzemelerin etik kaynakları oluşturma yönünde çalışıyor ve blockchain kullanarak piyasayı yenilemek istiyor.

Royal Canadian Mint, metallerin tedarikçilerinden teslimini kabul ettiği, ORIGIN'e onay veya reddedilme hakkında bilgi sağladıkları için ORIGINs ile birlikte çalışmakta ve daha sonra metaller, Tradewind Platformuna kaydedilmekte. Şirket ayrıca, tedarikçilerin ve rafinerilerin Londra Külçe Piyasası Birliği (LBMA) ve Dünya Altın Konseyi tarafından belirlenen endüstri standartlarına uyduğunu da belirtiyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ