Mastercard'ın yeni projesi, finansal kurumlar aracılığıyla kripto para yatırımına yönelik artan talep nedeniyle ortaya çıktı.

Trilyon Dolarlık Şirket Mastercard, Bankaların Kripto Ticaret Hizmetleri Sunmasına Yardımcı Olacak

Mastercard'ın yeni projesi, finansal kurumlar aracılığıyla kripto para yatırımına yönelik artan talep nedeniyle ortaya çıktı.
Ayı Piyasası sanal varlıkların sonu değil, net bir düzenleme, kripto para biriminin ana akım olarak benimsenmesine yardımcı olacak.
Ortaya çıkan bir rapora göre Mastercard, bankalara müşterilere kripto para birimi alım satım hizmetleri sunma konusunda yardımcı olacak bir çözüm üzerinde çalışıyor. Raporlarda belirtildiği gibi Mastercard, bankalar ve blockchain hizmetleri firması Paxos arasında bir bağlantı olmayı teklif ediyor. Bu nedenle, genel halkın dijital varlıkların ticaretini yapmasını kolaylaştırır.

Ayrıca Mastercard, projenin bankalar için dijital varlıklarla ilgili düzenleyici ve güvenlik şartlarına uyacağını belirtiyor. Ödeme devi, birçok bankanın dijital varlıkları görmezden gelmesinin nedeninin düzenlemeler ve güvenlik endişeleri olduğunu tespit ediyor.

Bu projeyle ilgili ortaya çıkan göstergeler, Mastercard'ın kripto para birimini benimsemeye yönelik başka bir çabasını temsil ediyor. Ödeme firması geçmişte kripto para odaklı çok sayıda proje başlattı. Makul bir ölçüde Mastercard, dijital varlık sektöründe ortaya çıkan fırsatlardan yararlanarak rekabette bir adım önde olmaya çalışıyor.

Bankalar Aracılığıyla Kripto Para Yatırımı Talebinin Artması

Ancak Mastercard'ın Dijital Baş Sorumlusu Jorn Lambert'in görüşü bu pozisyonu yansıtıyor. Lambert'e göre, Mastercard, müşterilerin geleneksel finansal kurumlar aracılığıyla kripto para birimi yatırımına yönelik artan talebi nedeniyle projeyi başlatıyor.

Dışarıda bununla gerçekten ilgilenen ve kriptonun ilgisini çeken çok sayıda tüketici var, ancak bu hizmetler finansal kurumları tarafından sunulsaydı çok daha fazla kendinden emin hissedecekti. Hala bazı insanlar için biraz korkutucu,

Baş Dijital Görevli, pozisyonunu desteklemek için henüz sonuçlanmış bir ankete atıfta bulundu. Lambert, araştırmaya katılan insanların daha büyük bir yüzdesinin bankaları aracılığıyla kripto yatırımını nasıl tercih ettiğini anlattı. Anket, insanların bankalarına yatırım yaparak sahip oldukları koruma nedeniyle talepte bulunduğunu gösteriyor.

Kripto para biriminin küresel olarak benimsenmesine yönelik düzenlemenin rolü
Ek olarak, Mastercard yetkilisi endüstrinin geleceğine dair umutlarını dile getirdi. Lambert, kripto sektörünün mevcut piyasa durumunun endüstrinin sonu olmadığını savundu. Sektörün bir an önce dengesini yeniden kazanması için destek verdi. Benzer şekilde, Jorn Lambert, kripto para biriminin ana akım benimsenmesine yönelik düzenlemenin rolüne değindi. Net düzenlemelerin sanal varlıkların küresel popülaritesi için gerekli güvenlik mekanizmasını sağlayacağını söyledi.

Bu arada Lambert, sanal varlık endüstrisi ve geleneksel finans kurumları arasındaki ilişki hakkında şok edici bir açıklama yaptı. Mastercard yetkilisi, kripto para biriminin geleneksel finans kurumlarını benimsemediği sürece kitlesel kabulü çekemeyeceğini açıkladı.

Lambert, “Kripto endüstrisinin bildiğimiz gibi finans endüstrisini kucaklamadan gerçekten ana akım olacağına inanmak zor” dedi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ