Telefonica artık teknoloji pazarındaki ürünler için kripto ödemelerini kabul ediyor.

Trilyon Dolarlık Şirket, Ödemeler İçin Bitcoin, Ethereum, XRP ve Kriptoyu Kabul Edecek

Telefonica artık teknoloji pazarındaki ürünler için kripto ödemelerini kabul ediyor. Diğer birçok popüler marka, yeni teknolojileri benimsemek için ödeme sistemlerini çeşitlendiriyor.
Kriptonun benimsenmesi artmaya devam ederken, küresel olarak birçok şirket kripto ödemelerini ek bir ödeme yöntemi olarak benimsemeye başladı. Birden fazla rapora göre, Telefonica (İspanya'nın en büyük telekom şirketi), teknoloji pazarında ürün satın almak için bu ödeme seçeneğini kullanmak isteyenlerden Bitcoin de dahil olmak üzere kripto ödemelerini kabul ettiğini duyurdu.

Raporlar ayrıca Bit2Me'nin (İspanya'nın en büyük kripto borsası) Telefonica için kripto ödeme özelliğini sağladığını ve şirketin Tu.com'da (çevrimiçi pazarı) kripto alımlarını etkinleştirdiğini söyledi. Ayrıca Telefonica, Bit2Me'nin bir parçası oldu. Ancak Telefonica'nın Bit2Me'ye yaptığı yatırımla ilgili tüm detaylar henüz bilinmiyor.

Diğer ilgili haberlerde Telefonica, yazılım firması Qualcomm ile meta veri deposu alanındaki ticari fırsatları araştırmak için bir ortaklık anlaşması üzerinde anlaştığını da açıkladı. Resmi açıklamaya göre, firmalar arasındaki ilk ortak anlaşma, XR/metaverse ile ilgili ürün ve hizmetlerin hafta başında piyasaya sürülmesiydi. Açıklamada ayrıca, anlaşmanın analog ve dijital dünyalar arasındaki birleşme, iletişim, ticaret ve eğlenceyi metaverse sektöründe yeniden tasavvur ederek yeni müşteri deneyimleri sağlama şansı sunduğu belirtildi.

İspanyol telekom firmasının, kripto cüzdanı MetaMask ile entegrasyon ile Polygon blok zinciri üzerine inşa edilmiş NFT pazarına sahip olduğunu belirtmekte fayda var. Bazı içerik oluşturucular, NFT'lerini hızlı bir şekilde yayınlamak için Telefonica'nın NFT pazarını kullanıyor. Telefonica, blockchain teknolojisini ilk kez keşfedecek değil.

Üç yıl sonra şirket, blockchain teknolojisini ve yapay zekayı (AI) kullanan girişimleri destekleyen bir program başlattı. İki yıl önce Telefonica, Vodafone ve Deutsche Telekom, roaming indirim anlaşmaları için blok zinciri tabanlı bir çözümü denemek için ortaklık kurdu. Üç telekomünikasyon şirketi, çözümün telekomünikasyon şirketlerinin sermaye maliyetlerini düşüreceğini, şirketler arası iş akışları için anlaşmayı iyileştireceğini ve gelir kabulünü iyileştireceğini umuyordu.

En İyi Şirketler Kripto Ödemelerini Kabul Ediyor

Son zamanlarda, en iyi markaların çoğu, yeni blok zinciri teknolojisini benimsemek için ödeme sistemlerini çeşitlendiriyor. Böylece müşterilerine daha iyi ödeme deneyimleri sunabilirler. Mayıs 2022'de lüks moda firması Gucci, küresel olarak bazı mağazalarında kripto ödemelerini kabul etmeye başlayacağını açıkladı.

Aynı dönemde, kadın moda firması Balenciaga da seçkin satış noktalarından bazılarının Bitcoin ve Ethereum ödemelerini kabul etmeye başlayacağını açıkladı. Haziran ayında Chipotle (en iyi Meksika restoran zinciri), kripto ödemeleri almaya başlayacağını duyurdu. Son zamanlarda, Chipotle, Ethereum'un tüm biftek kaselerinde yüzde 99,95'lik bir indirim ilan ederek, hisse kanıtı ağına başarılı geçişini kutladı.

Ethereum'un birleştirme yükseltmesi, ağın bir iş kanıtı ağından yüzde 99,95 daha az enerji kullanacağı anlamına geliyor. Bazı eğitim kurumları da kripto ödemelerini kabul etme konusunda bu popüler markalara katıldı. Ekim 2021'de, önde gelen işletme okulu Wharton, öğrenim ücretleri için Bitcoin ödemelerini kabul etmeye başlayacağını duyurdu. Okul, zamanla diğer kripto para birimlerini kabul etmeyi planladığını duyurdu.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ