N26 kripto, kullanıcıların BTC ve ETH dahil olmak üzere 100'e kadar kripto para birimi ticareti yapmasına izin verecek.

Trilyon Varlıklı Banka, Milyonlarca Müşteriye Bitcoin ve Ethereum Ticaretini Başlattı

N26 kripto, kullanıcıların BTC ve ETH dahil olmak üzere 100'e kadar kripto para birimi ticareti yapmasına izin verecek. N26, bu özelliğin Avusturya'da ilk lansmanını planlıyor, ardından altı ay içinde diğer pazarlara da yayılıyor.
Ayı piyasasına rağmen, dünya çapında birçok şirket hala işlerini büyütmeye çalışıyor. Buna ek olarak, daha geleneksel finans kurumları, müşterilerinin taleplerini karşılamak için kripto yatırım ürünlerini piyasaya sürerek kripto alanını keşfetmeye başladı.

Örneğin, trilyon dolarlık varlık yöneticisi Fidelity Investments, bu ayın başlarında bir Ethereum Endeks Fonu başlattı. Bugün, en büyük müşterileri için ETH saklama ve alım satım hizmetlerinin başlatıldığını duyurdu.

N26, Kripto Ticaret Hizmetini Başlattı

İlgili bir gelişmede, bir Avrupa dijital bankası ve bir başka trilyon dolarlık varlık yöneticisi olan N26, müşterileri için bir kripto alım satım hizmeti başlattığını duyurdu. Resmi açıklamada, ticaret hizmetinin önümüzdeki birkaç hafta içinde ilk olarak Avusturya pazarına sunulacağı belirtildi. Duyuru, ticaretin Ether ve Bitcoin de dahil olmak üzere 100 kripto tokeni içereceğini ekledi.
Varlık yöneticisi bu hizmeti altı ay içinde diğer pazarlara da yaymayı planlıyor. Ayrıca, aynı dönemde ticareti yapılabilen kripto para birimlerinin sayısını 100'den 194'e çıkarmayı planlıyor. N26'nın baş ürün sorumlusu Gilles Bianrosa, yeni hizmet hakkında yorum yaptı.

Bankanın yeni aracılık hizmetinin, kullanıcıların büyük riskler almadan kriptoya yatırım yapmalarını sağlayacağını söyledi. Bununla birlikte, Almanya merkezli N26, fintech rakipleri Revolut ve PayPal ile karşılaştırıldığında kripto akışına geç kalmış görünüyordu.

Son ikisi, kullanıcıları için uzun süredir dijital varlık alım satım hizmetlerini etkinleştirdi. Ayrıca Avusturya merkezli kripto ve hisse senedi alım satım uygulaması BitPanda, N26'nın kripto alım satım hizmeti için teknik destek sağlayacak. Bitpanda, platformunda N26'nın işlediği her işlem için açıklanmayan bir komisyon alır.

Bianrosa, bu yıl kripto pazarındaki düşüş göz önüne alındığında, N26 müşterilerinin kripto yatırımıyla ilgilenip ilgilenmediği hakkında konuştu. Şirketin müşterilerinin kripto alanındaki yatırımları keşfetme konusunda “süper yüksek” bir ilgiye sahip olduğunu söyledi.

Ona göre, ayı piyasası müşterilerinin kriptoya yatırım yapma ilgisini azaltmadı. En iyi iki dijital varlık (Bitcoin ve Ethereum), zirve seviyelere ulaştığından beri değerlerinin yüzde 50'sinden fazlasını kaybetti. Birçok endüstri analisti, kripto piyasası düşüşteyken N26'nın hizmetini başlatmaması gerektiğini söyledi.

Ancak Bianrosa, şirketin ürünlerinin lansmanını pazarın mevcut performansına dayandırmadığını savundu. Bunun yerine, yeni başlatılan bu hizmet ve diğer hizmetler hakkında uzun vadeli bir bakış açısına sahiptir.

N26 ve Mali Düzenleyiciler

N26'nın yeni hizmet lansmanı, küresel finansal düzenleyicilerin kripto sektöründeki faaliyetler konusunda daha katı hale geldiği bir zamanda geliyor. Başta Avrupa Birliği olmak üzere çeşitli bölgeler, yatırımcıların kripto yatırımlarını koruyan düzenlemeler hazırladı.

Son zamanlarda, BaFin (Almanya'nın mali düzenleyicisi), dolandırıcılık koruma sistemlerinde bir boşluk olduğu iddiaları nedeniyle N26'ya yaptırım uyguladı. Ancak Bianrosa, N26'nın küresel düzenleyicilerle mükemmel bir ilişkisi olduğunu söyledi. Şirketin tüm ürün teklifleri için düzenleyici onaylara sahip olduğunu ve diğer planlarının farkında olduklarını da sözlerine ekledi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ